O štyri dni Ruža a Čajky odpália play-off o republikové zlato

O štyri dni Ruža a Čajky odpália play-off o republikové zlato

RedakciaŠport13.4.2021

V sobotu (17. apríla) štartuje finálová séria play-off Niké extraligy basketbalistiek úvodným zápasom, so začiatkom o 18. hod., medzi MBK Ružomberok a Piešťanskými Čajkami. Liptáčky, ktoré obhajujú titul z predchádzajúcich dvoch sezón, uplynulý víkend si odpočinuli, aby včera otvorili zápasový mikrocyklus.

Pondelok bol taký rozbehový, trochu sme si aj zaposilňovali a zastrieľali. Dnes dievčatá absolvujú dve fázy a v nich sa viac zameriame na obranu, ktorú chceme v sobotu proti Piešťanom vytiahnuť. Zajtra dopoludnia má družstvo voľno a večer si zahráme päť na päť. Štvrtok a piatok, to už budú klasické tréningové jednotky ako pred každým súťažným stretnutím,“ objasnil program pred otváracím duelom play-off o titul tréner ružomberského družstva Juraj Suja.

Podobne ako je nutné dievčatá nahotovať na vrchol sezóny po basketbalovej stránke, mimoriadne dôležité bude takisto mentálne nastavenie. „To je zvlášť ťažká vec. V tíme máme veľa hráčok, ktoré s finálovou sériou nemajú žiadnu skúsenosť, na čele so všetkými štyrmi cudzinkami Williamsovou, Enabosiovou, Turudičovou a Živaljevičovou,“ pokračoval Suja, ktorý načrtol aj riešenie. „Do finálových zápasov chceme preniesť tréningovú náladu a rutinu, týkajúcu sa našich automatizmov, takisto dôležité bude vysoké nasadenie. Netreba nad ničím veľa špekulovať a pripúšťať si dôležitosť série. Naopak, aplikovať na ihrisku veci, ktoré denne robíme, samozrejme v žiadúcej intenzite. Určite aj dávka šťastia v takýchto stretnutiach je potrebná.“

Ružomberské basketbalistky sa na Čajky pripravujú v kompletnom zložení, keď s družstvo zaberá aj rozohrávačka Radka Stašová, ktorá kvôli problémom s kolenom vynechala trojzápasovú semifinálovú porciu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia