Obaja gólmani so vztýčenou hlavou opúšťali ihrisko pod Čebraťom

Obaja gólmani so vztýčenou hlavou opúšťali ihrisko pod Čebraťom

RedakciaŠport29.8.2021

Keďže stretnutie 6. kola Fortuna ligy medzi Ružomberkom a Michalovcami sa skočilo bez gólov, pre brankárov to bola dobrá vizitka, no už nie pre ofenzívu na oboch stranách.

Som rád, že som pomohol mužstvu k bodu. Navyše na štadióne, kde sa Michalovciam doposiaľ vôbec nedarilo. Šance boli na oboch stranách, preto, podľa mňa, sa zrodila spravodlivá remíza,“ dal sa počuť v mixóne gólman Zemplínčanov Benjamín Száraz, ktorý pri štvrtom štarte v aktuálnej sezóne vychytal prvú nulu. Jedným dychom 23 – ročný chlapík vzdal aj hold strážcovi opačnej „svätyne“: „Ivo Krajčírik zachytal výborne.“

Ružomberský brankár počas zápasu nebol síce príliš zamestnaný, ale musel riešiť poriadne nebezpečné situácie. „Na začiatku som mal jeden zákrok, potom sa pred našou bránou nedialo dlho nič. Takže viac – menej som len loptu rozohrával. V strehu však musíte byť stále, na to ste v bráne. Až v závere ma hostia dva razy poriadne preverili. Jednoznačne najťažšie chvíle som prežíval na konci, pri poslednej príležitosti Michaloviec. Popovits išiel sám na mňa, snažil som sa mu zmenšiť strelecký uhol a našťastie hráč trafil moju ruku,“ rozprával Krajčírik, ktorý v zápasovom finiši ratoval Ruži aspoň bod.

Náš reprezentant do 21 rokov v treťom „majstráku“ pod Čebraťom nepustil loptu do siete (predtým so Senicou a s Trnavou). „Nula vzadu ma určite teší, lenže je to tretí zápas na vlastnom ihrisku, čo sme nedali gól, pričom von nám padli už štyri. Takže nemôžeme byť spokojní. Doma chceme byť dominantní a vyhrávať, no nejako sa nám to nedarí. Verím, že najbližšie to už vyjde, jednoducho potrebujeme sa vpredu chytiť,“ dodal Ivan Krajčírik, ktorý dnes sa už hlásil trénerovi Jaroslavovi Kentošovi, na reprezentačnom zraze slovenskej „dvadsaťjednotky“ v Nitre. Tu náš mladý „nároďák“ začal prípravu na úvodné dva septembrové zápasy kvalifikácie ME 2023 – s Litvou (3. septembra o 17:30 hod. v Nitre) a Severným Írskom (7. septembra o 20:30 hod. v Lurgane).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia