Obranca J. Maslo sa gólovom dotiahol na útočníka M. Regáliho

Obranca J. Maslo sa gólovom dotiahol na útočníka M. Regáliho

RedakciaŠport1.11.2021

V zápase predchádzajúceho kola v Senici (2:0) ružomberský kapitán Ján Maslo otvoril skóre v 9. min., teraz, doma proti Seredi (3:1), ešte expresnejšie, o tristo sekúnd skôr a opäť z výstavnej štandardky.

Áno, bol to podobný priamy kop ako pred týždňom. Skvelá pozícia, výborne mi lopta sadla a padol pekný gól,“ rozhovoril sa 35 – ročný stopér, pre ktorého to už bol 309. zápas v ružomberskom drese v najvyššej súťaži. „Takmer po každom tréningu probujeme štandardky. Na priame kopy je nás viac, no keďže som najstarší, tak mám samozrejme prednosť,“ zasmial sa J. Maslo.

V aktuálnom súťažnom ročníku sú v tíme MFK Ružomberok dvaja hráči na kóte štyroch presných nástrelov. Šéf kabíny sa totiž v sobotu dotiahol na Martina Regáliho. „Uvidíme,“ odvetil takmer dvojmetrový dlháň na otázku, či si to o klubového kráľa strelcov rozdá s vlastným útočníkom. Rodák z Oravy, ktorý pod Čebrať prišiel ako mládežník, najviac, šesť gólov zaznamenal ešte v sezóne 2016/2017 a celkove sa dvadsaťkrát trafil do čierneho. Je celkom reálne, že teraz staré maximum spred piatich rokov padne.

K samotnému zápasu, v ktorom si Ruža pripísala šiesty plný bodový zisk, J. Maslo podotkol: „Prvý polčas bol z našej strany trochu kostrbatý, súpera sme dosť púšťali do brejkov. V druhom sme si už lepšie Sereď postrážili. Dá sa povedať, že od stavu 3:1, sme už zápas s prehľadom zvládli.“ A čo ďalej: „Sme tretí a potrebujeme sa čo najdlhšie udržať hore. V nedeľu nás čaká doma majstrovský Slovan. Aj na Tehelnom poli sa pokúsime niečo uhrať,“ dodal pilier dolnoliptovskej obrany.

Len mimochodom, „belasí“ takisto ako Ružomberok majú v kolónke prehier jednotku. A tú si pripísali práve pod Čebraťom.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia