Obranca Ruže zostal v šoku pri otvorení prípravného bloku

Obranca Ruže zostal v šoku pri otvorení prípravného bloku

Ján SvrčekŠport6.1.2024

Alexander Selecký je mladík v ružomberskom tíme, ktorý ako 15 - ročný prišiel do Ružomberka z Hamšíkovej akadémie v Banskej Bystrici a momentálne pod Čebraťom píše svoju tretiu sezónu v našej najvyššej futbalovej súťaži.

V predchádzajúcom ligovom ročníku sedemnásť štartov, v aktuálnom, po osemnástich kolách, šestnásť. Čo poviete na tento úsek vašej kariéry? - znela naša otázka na 21 - ročného člena defenzívy MFK Ružomberok.

"Z môjho pohľadu zatiaľ vydarená časť sezóny. Veru, odohral som dosť zápasov. Z toho mám veľkú radosť. Hoci na nejaký čas ma vyradilo aj zranenie. Lenže človeka štve tímová bilancia. Mužstvo má málo bodov, chceli sme viac. To nás všetkých hnevá."

Len v dvoch stretnutiach Niké ligy ste chýbali, čo vás konkrétne stoplo?

"Išlo o nešťastný stret so spoluhráčom na tréningu, dostal som plecom úder do hlavy, ktorého výsledkom bola zlomená lícna kosť. Nejaké detaily z tohto súboja si ani nepamätám. Bolo to však veľmi bolestivé."

Po príchode trénera Ondřeja Smetanu, Ružomberok prešiel na herný systém s piatimi obrancami, ako ste túto zmenu vnímali?

"Pre mňa to bolo len plus. Svoju stranu som mal iba pre seba. Myslím si, že taktika s tromi stopérmi nám vyhovovala. Veď máme viacerých kvalitných hráčov na tento post. Aj menej gólov začalo mužstvo inkasovať. Takisto prišli výsledky, body."

Keď sa v stredu rozbehla zimná príprava, úvodný tréning vás vytiahol do Hrabova. Ako sa vám zaliečajú "štreky" v teréne?

"Netajím, bol som z takéhoto úvodu trochu zaskočený. Keď padla informácia, že nebudeme na umelej tráve, ale ideme von, to bolo prekvapenie. Mňa behy v teréne nikdy nelákali, radšej by som robil všetko na ihrisku s loptou. Určite nám to však len pomôže zlepšiť kondíciu. Už viem, že ešte si dosť pobeháme."

V predchádzajúcich rokoch ste vonku nenaháňali kilometre?

"Čo som pri A mužstve, ani raz sa tak nestalo. Nešlo sa do terénu."

Aké je vaše želanie pred futbalovou jarou?

"Predovšetkým aby mužstvo získalo čo najviac bodov, aby nastal posun vpred v hernom prejave a pokúsili sa spraviť prvú šestku."

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia