Očakávaný postup Ruže zrealizovaný

Očakávaný postup Ruže zrealizovaný

RedakciaŠport6.9.2018

V stredu v 4. kole Slovnaft Cupu futbalisti MFK Ružomberok vyhrali v Gerlachove v okrese Bardejov (IV. liga, aktuálne 6. miesto) 6:2.

Kouč Ruže David Holoubek niektorých kľúčových hráčov, ktorí v aktuálnej sezóne boli najviac vyťažení, nechal doma. Priestor dostali chalani z „lavičky“, či z B mužstva. Favorit aj s pozmeneným kádrom svoju pohárovú misiu dotiahol bez trhlín. V 33. min. MFK po dvoch zásahoch Gereca a Mustedanagiča viedol 4:0 a postupová otázka bola zodpovedaná.

Už do polčasu sme svoju úlohu splnili, škoda akurát inkasovaného ´gólu do šatne´. Predpokladal som, že rovnakým štýlom vstúpime aj do druhého polčasu a pridáme dva-tri góly, no trochu sme ubrali na tempe. Myslím si, že celkove sme zápas zvládli,“ konštatoval ružomberský obranca Filip Twardzik.

Meno svojho súpera v 5. kole sa Ružomberčania dozvedia 12. septembra.

FK Gerlachov – MFK Ružomberok 2:6 (1:4)

Góly: 5. Stachura, 55. Berecký (z 11 m) - 14. a 24. Gerec, 18. a 33. Mustedanagić, 53. Madleňák, 70. Kunca. Žlté karty: Mustedanagić, Jonec (obaja MFK). Rozhodoval: Nemček – 1250 divákov.

MFK: Čtvrtečka - Kojnok, Jonec, Twardzik, Madleňák – Kochan (Mir. Almaský) – Kunca, Mustedangič, Brenkus – Gerec (63. R. Kružliak), Jedinák (78. Dopater).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia