Ocenili športovcov

Ocenili športovcov

RedakciaŠport15.7.2021

Napokon predsa Ružomberok vyhlásil svojich najlepších športovcov – jednotlivcov a kolektívy za rok 2020. Stalo sa tak včera (14. júla) vo veľkej zasadačke tamojšej radnice.

Komisia školstva, športu a voľnočasových aktivít si akciu, ktorú zabalila do dovolenkového obdobia, odhlasovala napriek tomu, že covidová hnusoba výrazne zoštíhlila lanský kalendár. Napríklad o svoje majstrovstvá republiky prišli plavci, kde mal ružomberský oddiel pravidelne nejaké medailové želiezko, či anulované boli všetky mládežnícke futbalové súťaže sezóny 2019/2020.

No už keď sa oceňovalo, škoda, že podľa zvláštnych kritérií. Príslušná komisia úplne vyzmizíkovala úspech futbalistov spod Čebraťa. Mužstvo v našom najpopulárnejšom športe 8. júla 2020 hralo na Tehelnom poli finále Slovnaft Cupu proti Slovanu Bratislava (0:1). Vo fortunaligovej baráži si chlapci po heroickom víťazstve v Trnave (2:0) „zabukovali“ miestenku do Európskej ligy.

Na mestský úrad nedostali pozvánky (medzi jednotlivcami) najväčšie opory tímu v spomínanom ročníku ako Matúš Macík, ktorého viacerí odborníci pasovali za jedného z najlepších brankárov v našej elitnej súťaži a kapitán Ján Maslo.

Basketbalové ženy získali „double“, ale medzi laureátmi sa našlo miesto akurát pre jedno meno Miroslavu Praženicovú-Mištinovú, čo v minulosti nebývalo. Prednosť ale dostal aktuálne 21. hráč republikového rebríčka mužov v stolnom tenise Andrej Kaššay, ktorého púť na domácom vrchole, teda M SR mužov sa skončila v dvojhre v „tridsaťdvojke“. Tým však v žiadnom prípade nespochybňujeme prínos tohto hráča pre ŠKST.

Ocenení jednotlivci – dospelí: Ivan Krajčírik, Martin Regáli (obaja MFK Ružomberok – futbal), Miroslava Praženicová (MBK Ružomberok – basketbal), mládež: Tomáš Kubík, Tamara Jedináková (obaja MFK Ružomberok – futbal), Natália Divinská (ŠKST Ružomberok – stolný tenis), Nina Oravcová (MBK Ružomberok – basketbal), Simona Koreňová (ŠK Ružomberok – šach), Šimon Strapec (Slávia Ružomberok – vzpieranie), kolektívy – dospelí: družstvo žien MBK Ružomberok, družstvo žien ŠKST Ružomberok, mládež: dorastenky ŠKST Ružomberok, družstvo U 14 MBK Ružomberok a U 12 MBK Ružomberok.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia