Od 16. do 18. februára v Ružomberku vyvrcholí národný pohár

Od 16. do 18. februára v Ružomberku vyvrcholí národný pohár

Ján SvrčekŠport14.2.2024

Už v piatok (16. februára) sa v ružomberskej Koniarni začne finálový turnaj vo formáte Final Six Slovenského pohára v basketbale žien. Priamo si účasť vybojovali prvé štyri družstvá po základnej časti Niké extraligy - Piešťanské Čajky, MBK Ružomberok, Slávia Banská Bystrica a ŠBK Šamorín. Cez kvalifikáciu sa do najlepšej šestky dostali Young Angels Košice, po dvoch víťazstvách nad vlastnou "devätnástkou" (80:49 a 76:50) a CBK Košice, ktoré prešli cez BK AS Trenčín (vonku 68:55, doma 92:30).

"Naše mesto je nielen mekkou ženského basketbalu, ale i verných fanúšikov. Tí si zaslúžia, aby sa, podľa možností, u nás konalo aj nejaké významnejšie podujatie. Slovenský pohár je takým prestížnym turnajom. Som rád, že po dvoch rokoch, opäť šesť najlepších tímov privítame v Ružomberku," uviedol výkonný riaditeľ domáceho klubu Radoslav Popelka."

V sezóne 2021/2022 Ruža pod vlastnými košmi získala cennú trofej, keď vo finále zdolala Piešťanské Čajky 59:47. "Samozrejme, veľmi dobre si na to pamätám. Vtedy sme milo prekvapili. Radi by sme sa o nejaké ´prekvapko´ postarali aj teraz. Sme si vedomí svojej kvality i súčasného rankingového postavenia, no ideme zabojovať. V roly organizátora sú vždy očakávania značné, no zároveň, je takáto pozícia aj zaväzujúca," dodal R. Popelka.

Pred sobotňajším zápasom, v ktorom ružomberské družstvo o 17:30 hod. nastúpi proti úspešnejšiemu tímu z dvojičky Slávia Banská Bystrica - CBK Košice, bude Občianskemu združeniu Lienka pri Detskej klinike Ústrednej vojenskej nemocnice SNP Ružomberok oficiálne odovzdaný symbolický šek - výťažok zo vstupného z extraligového duelu MBK Ružomberok - BK AS Trenčín.

Program: 16. februára - štvrťfinále o 14:00 hod.: Slávia Banská Bystrica - CBK Košice, o 16:30 hod.: ŠBK Šamorín - Young Angels Košice, 17. februára - semifinále o 15:00 hod.: Piešťanské Čajky - Šamorín/Young Angels, o 17:30 hod.: MBK Ružomberok - Slávia Banská Bystrica/CBK Košice, 18. februára o 13:30 hod.: zápas o 3. miesto, o 16:00 hod.: finále.

Foto: facebook MBK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia