Od dnes futbalová Ruža na rakúskej adrese

Od dnes futbalová Ruža na rakúskej adrese

RedakciaŠport17.6.2022

Dnes (17. júna) ráno o pol siedmej nabrala výprava futbalistov MFK Ružomberok autobusom smer rakúsky Ansfelden. V tamojšej destinácii kolektív pobudne do 23. júna. Na sústredenie odcestovalo 23 hráčov, z toho traja brankári. S ružomberským mužstvom sa už ďalej nepripravujú Jakub Tancík a Martin Rymarenko, keďže týmto hráčom sa skončilo ročné hosťovanie. Okrem maródov Samuela Šefčíka, Mareka Zsigmunda, Martina Boďu a Jakuba Rakytu, trénerom chýba aj Jakub Luka, ktorý bol nominovaný na majstrovstvá Európy hráčov do 19 rokov. Tie sa na Slovensku začínajú už zajtra (18. júna). Naopak, dnes sa už k mužstvu pripojil Martin Regáli, ktorý kvôli reprezentačným povinnostiam, prvé týždne prípravy s chlapcami neabsolvoval.

Do Rakúska ideme aj preto, aby sme na týždeň zmenili prostredie. Vieme, že v Ansfeldene nás čakajú veľmi dobré podmienky. V blízkosti hotela sa nachádza termálne kúpalisko, ktoré budeme využívať na regeneráciu. Som rád, že chlapci absolvujú dve kvalitné zápasové previerky. Počas pobytu sa v prvom rade zameriame na herné činnosti, ktoré chceme potom preniesť do zápasov. V neposlednom rade cieľom kempu je takisto stmeliť kolektív, do ktorého pribudli noví chalani, k čomu by mali prispieť i teambuldingové akcie,“ povedal pre náš portál pred „štrekou“ do Rakúska Struhár.

Už zajtra (18. júna) si Ružomberčania zmerajú sily s rakúskym SKU Amstetten a v stredu (22. júna) ich čaká účastník druhej nemeckej Bundesligy Fortuna Düsseldorf.

Na sústredenie odišli: Ivan Krajčírik, Tomáš Frühwald, Dominik Ťapaj - Lukáš Fabiš, Ján Maslo, Alexander Mojžiš, Matej Madleňák, Marko Kelemen, Mário Mrva, Matúš Malý, Alexander Selecký, Matej Kochan, Oliver Luterán, Kristóf Domonkos, Michal Dopater, Adam Morong, Martin Regáli, Adrián Macejko, Adam Tučný, Štefan Gerec, Tomáš Bobček, Matúš Krištof a Viktor Úradník.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia