Od dnes futbalová Ruža opäť v práci

Od dnes futbalová Ruža opäť v práci

RedakciaŠport14.6.2021

S viditeľným entuziazmom dnes poobede prichádzali na ružomberský štadión hráči a členovia výraznejšie pozmeneného realizačného tímu, aby spoločne odpálili prípravu na fortunaligový ročník 2021/2022.

Už máme za sebou kopec roboty, čo sa týka organizačných vecí i skladby mužstva. S kolegami a s celým realizačným tímom sa na novú výzvu veľmi tešíme. Každý člen presne pozná svoje úlohy,“ vravel nový hlavný kouč A mužstva MFK Ružomberok Peter Struhár, ktorému asistenta robí Peter Tomko. Brankárov má naďalej na starosti Ľuboš Hajdúch a rola kondičného trénera bola zverená Jozefovi Kapláňovi.

Dnes máme rozbehový tréning, zajtra a v stredu čakajú mužstvo po dve fázy, pričom dopoludnia budeme chlapcov testovať, aby sme získali objektívne čísla pre náplň kondičnej, vytrvalostnej a silovej prípravy. Až do konca týždňa sú naplánované po dve tréningové jednotky a prvý mini blok zavŕšime modelovaným zápasom medzi dvomi vlastnými výbermi,“ priblížil 37 – ročný Struhár najbližší program.

Zvedaví sme tiež boli, kam by Ruža po lanskej ôsmej priečke, chcela mieriť. „Vedenie má svoje očakávania, takže pred nami sú nejaké ciele. Chceme skončiť, čo najvyššie a ak sa bude dať, popasovať sa o pohárovú ´Európu´. Určite chceme byť do 6. miesta,“ vyhlásil hlavný lodivod.

Zo „starého“ kádra už v MFK nepokračujú Matej Čurma, Lukáš Kojnok a Dávid Filinský, ktorým sa skončili zmluvy. Na prestup Ruža získala dvoch exnitranov Lukáša Fabiša a Samuela Šefčíka. Prípravný blok odpálili aj hráči, ktorí sa vrátili z hosťovaní Alex Holub (z Tatrana Liptovský Mikuláš), Michal Dopater a Viktor Jedinák (obaja z FC Petržalka). Na zraze chýbal Severomacedónec Tichomír Kostadinov, ten je momentálne s reprezentáciou svojej krajiny na európskom šampionáte a brankár Ivan Krajčírik, ktorý po povinnostiach v národnom tíme do 21 rokov, dostal pár dní voľna navyše.

Po takmer polroku kľučku na ružomberskej kabíne stlačil Ladislav Almási, ktorý má za sebou polročné hosťovanie v ruskom Achmate Groznyj a túži po ďalšej zaujímavej cudzine. „Bol to taký čudný pocit, už som pomaly aj zabudol, ako tieto priestory vyzerajú. Určite som sa ale na chalanov tešil i na prvý tréning,“ dal sa počuť 22 – ročný útočník a k svojej najbližšej budúcnosti podotkol: „Hral som v Rusku, kde futbal i samotná liga sú na úplne inej úrovni a zapáčilo sa mi to. Aj preto chcem pokračovať v zahraničí. Nepopieram, o moje služby je ´vonku´ záujem, všetko ale závisí od toho, či sa kluby dohodnú.“

Ružomberčania zväčša budú zaberať v domácich podmienkach a od 27. júna do 3. júla absolvujú sústredenie v poľskej Opalenici, v rámci ktorého odohrajú dve prípravné stretnutia.

Program prípravných zápasov: 22. júna o 17. hod.: MFK Ružomberok – FC Košice (Bešeňová), 29. júna o 16:30 hod.: MKS Pogoň Štetín – Ružomberok (Opalenica), 3. júla o 12. hod.: MKS Chojniczanka 1930 Chojnice – Ružomberok (Opalenica), 10. júla o 17. hod.: Ružomberok – FK Pohronie (Ružomberok), 17. júla o 17. hod.: MFK Ružomberok – MFK Karviná (Ružomberok).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia