Od začiatku februára sa pod trávnikom kúri

Od začiatku februára sa pod trávnikom kúri

RedakciaŠport9.2.2021

Po jesenných dohrávkach, v sobotu (13. februára) štartuje jarná časť našej našej najvyššej futbalovej súťaže v celkove 18. kolo základnej časti. Keďže ružomberskému mužstvu žreb určil jar otvoriť na vlastnom štadióne so Slovanom Bratislava, boli sme zvedaví, ako počas vlády zimy, ktorá ešte zďaleka sa nechystá na ústup, vyzerá hlavná hracia plocha.

Ihrisko je síce mäkké a podmočené, no nemožno povedať, že by bolo v zlom stave. Momentálne na našom trávniku sa dá hrať,“ rozhovoril sa technický riaditeľ MFK Ružomberok Jaroslav Považan.

Futbalový stánok pod Čebraťom sa na tohtoročnú ouvertúru začal hotovať s predstihom. „Vzhľadom na dátum začiatku jarnej časti, už od 1. februára vkuse, teda 24 hodín denne, vyhrievame hraciu plochu. Pôvodne bol zámer na prírodnom trávniku odohrať aj minulú sobotu generálku proti Košiciam, lenže poveternostné podmienky boli proti,“ pokračoval Považan.

Technický direktor liptovského fortunaligistu nezakrýva však obavy z predpovede počasia. „Od štvrtka meterológovia avizujú arktickú zimu a výrazný pokles teplôt, ktorý zasiahne tiež celý víkend. Ak prídu mrazy, tak ako sa predpokladá nad desať stupňov, prípadne sa budú blížiť až k dvadsiatke, už nie je vylúčený určitý problém. Navyše, keď nasneží, môže byť zápas proti Slovanu dokonca ohrozený. V prípade, že by terén hore zamrzol a pokryla ho väčšia vrstva snehu, je dosť zle. Ak napadne nejakých päť ´cenťákov´ snehu, ihrisko by to malo zvládnuť. Vyhrievaná platňa siaha do hĺbky 20 – 25 cm.“

Ťažko dnes predvídať, ako si v najbližších dňoch zima s nami pohrá. Odloženie sobotňajšieho fortunaligového duelu je však len najkrajnejším riešením. „Robíme všetko preto, aby sa hralo,“ dodal Jaroslav Považan.

Vlani Ruža nový kalendárny rok začínala 15. februára v Seredi a doma sa prvý raz predstavila 22. februára proti Dunajskej Strede. V sezóne 2018/2019 hrala prvý zápas doma 16. februára so Zlatými Moravcami. Takto zavčasu sa ešte jarný program nespúšťal.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia