Odpálili zimu aj s dvomi novými mladíkmi Luteránom a Lukom

Odpálili "zimu" aj s dvomi novými mladíkmi Luteránom a Lukom

RedakciaŠport7.1.2021

MFK Ružomberok, stabilný účastník našej elitnej súťaže (od ročníka 1997/1998), ktorý ani raz z nej nevypadol, dnes dopoludnia otvoril prípravu na jarnú časť sezóny. Tá bude skutočne zimná, len v domácich podmienkach, pod šírym nebom – na umelej tráve a počas prvých dvoch týždňoch aj v okolitých kopcoch. Napokon bez nich, by to pri filozofii hlavného kouča Jána Haspru, ani nešlo.

Väčšina mužstiev i v rámci Európy zimu rieši podobne a nikam necestuje,“ rozhovoril sa šéf realizačného tímu Ruže. „Prvé dva týždne sú zamerané na obnovenie a rozvoj kondičných schopností, keď chlapcov čakajú i dlhšie behy, pričom najviac to bude 11 km ´fuška´ na Málinô Brdo a späť. No nie hneď na začiatok. V ďalšej fáze sa už chceme prioritne venovať herným veciam. Tie však nevymiznú z tréningov ani v prvých dňoch. Prípravné obdobie je veľmi krátke a ani sa nenazdáme a je tu súťaž.“

Mužstvo má naplánovaných päť zápasových previerok, keď na úvod 16. januára doma privíta druholigový Tatran Liptovský Mikuláš. Ďalej si MFK zmeria sily s Banskou Bystricou, Bardejovom, Pohroním a Košicami.

Na dnešnom otváracom tréningu sme videli dve nové tváre, 19 – ročného Olivera Luterána, odchovanca prešovskej „koženej“, ktorý naposledy hrával druhú ligu v Poprade a o dva roky ešte mladšieho talentovaného Jakuba Luku zo Žiliny. V kolónke odchody momentálne figuruje iba jedno meno, a to Matúš Kmeť, ktorý sa upísal AS Trenčín. „To, že nás opustil Kmeť, je veľká škoda. Osobne ma to dosť mrzí, no už sa to nedá napraviť. Aj každej mame je ľúto, keď jej odíde syn na vysokú školu. Ja sa v prípade Matúša cítim podobne. Ešte som započul, že by mal odísť brankár Matúš Macík, ale zatiaľ nič nie je jasné. No ďalšie pohyby smerom von, nie sú pravdepodobné,“ konštatoval ďalej Haspra. Všetko nasvedčuje tomu, že pod Čebraťom nedôjde k väčším posunom, skôr zostanú len minimalistické.

Úvodnú tréningovú jednotku ukrojilo 27 hráčov, z toho päť brankárov. Z vlastného dorastu rýdzimi novicmi boli Dominik Caltík a Jakub Rakyta. Zo „starého“ kádra zo zdravotných dôvodov chýbali Tomáš Bobček a Matej Kochan a Severomacedónec Tichomír Kostadinov, ktorý dostal kvôli domácim pravoslávnym Vianociam o dva dni voľno naviac.

Čo sa týka plánov, v tom majú v MFK jasno. „V prvom rade je našou úlohou sa dostať do hornej šestky. Škoda, sami sme si situáciu zdramatizovali v závere jesene. Čaká nás veľmi náročný boj. Keď mužstvo bude v prvej ´polke´, potom sa dá získať aj pohárová miestenka i zaútočiť na tretiu priečku,“ uviedol Haspra.

Začali s prípravou: Matúš Macík, Ivan Krajčírik, Jakub Červeň, Jakub Novák, Tomáš Frühwald – Ladislav Almási, Martn Boďa, Adam Brenkus, Dominik Caltík, Matej Čurma, Peter Ďungel, Dávid Filinský, Štefan Gerec, Lukáš Kojnok, Tomáš Kubík, Jakub Luka, Oliver Luterán, Andrej Macejko, Matej Madleňák, Ján Maslo, Alexander Mojžiš, Mário Mrva, Timotej Múdry, Jakub Rakyta, Martin Regáli, Dalibor Takáč, Marek Zsigmund.

Program prípravných stretnutí: 16. januára o 11. hod.: Ružomberok – MFK Tatran Liptovský Mikuláš, 19. januára o 13. hod.: Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica, 22. januára o 13. hod.: Ružomberok – Partizán Bardejov, 30. januára o 13. hod.: FK Pohronie Žiar nad Hrobom/Dolná Ždaňa – Ružomberok, 6. februára o 13. hod.: Ružomberok – FC Košice (v Poprade).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia