Odštartované súťaže pod vysokou sieťou

Odštartované súťaže pod vysokou sieťou

Ján SvrčekŠport13.10.2023

Už sa naplno rozbehli aj mládežnícke volejbalové súťaže. „Podobne ako v predchádzajúcej sezóne, sme prihlásili sedem mládežníckych družstiev, od mladšieho žiactva, ´štvorkového´ volejbalu až po juniorov. V porovnaní s minulým ročníkom došlo v tejto štruktúre k zmenám. Po ročnej pauze sa vrátili juniori a pridali sme aj starších žiakov. Naopak, teraz nemáme najmladšie ´trojkové´ tímy,“ uviedol predseda VK One Ružomberok Tomáš Varga.

Juniorské družstvo štartuje v I. lige, v súťaži, ktorá je riadená Slovenskou volejbalovou federáciou a do novej sezóny, v skupine Stred, vykročilo dvomi víťazstvami 3:0 nad VKŠ Žilina. V ostatných kategóriách celky začínajú v oblastných súťažiach.

Čo sa týka trénerského zabezpečenia, všetko zostalo po starom,“ pokračoval T. Varga. „Peter Pytel spolu so mnou má na starosti chlapcov, kadetky vedie Norbert Hatala, žiačky ja a spolu s Luciou Rázgovou s Janou Šablatúrovou a u chlapcov tiež s Branislavom Skladaným, trénujeme kategóriu mladšieho žiactva.“

VK One na tréningy a zápasy využíva dve ružomberské telocvične – na Základnej škole Klačno a na Spojenej škole, na ulici Scota Viatora. „Na Klačne sa schádza mladšie žiactvo a v meste ročníky narodenia od staršieho žiactva. Tak to už máme dlhšie zadelené,“ doplnil T. Varga.

Ešte pripomeňme, že halový volejbal v Ružomberku, po dlhšej odmlke, súťažne ožil, predovšetkým zásluhou Tomáša Vargu, v nedohranej, kvôli covidu, sezóne 2019/2020. Takže ťahá už piaty rok. Plážový, ktorý tento rok bol pre klub, čo sa týka úspechov, veľmi štedrý, sa rozbehol o rok neskôr.

Foto: VK One

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia