Ofenzíva na A. Panenku

Ofenzíva na A. Panenku

RedakciaŠport23.9.2021

Bola to vydarená futbalová streda. Ružomberok dostal na lopatky obhajcu titulu i najväčšieho favorita na ďalší titul bratislavský Slovan (1:0) a centrum dolného Liptova navštívil svojho času futbalový kúzelník, úžasná ikona „koženej“ Antonín Panenka. Ten pred fortunaligovým duelom vyhlásil, že samozrejme fandiť bude domácim, teda tímu majiteľa klubu Milana Fiľa, ktorý ho do Ružomberka zlákal. A veru pršteky stískal veľmi dobre. Asi bude musieť pricestovať častejšie.

Sedemdesiadvaročný Pražák bol počas svojej návštevy v plnej permanencii. Po prijatí na radnici, kde si prevzal Cenu primátora, absolvoval tiež dve autogramiády na štadióne Ruže. Tá detsko – mládežnícka vyústila v menší maratón. „Podpisovanie trvalo vyše štvrťhodiny, pričom minulo sa okolo štyristo kartičiek. Tí najmladší, prípravkári prichádzali aj so svojimi rodičmi. Niektoré decká si dali podpísať aj kopačky, či iné predmety. Takisto sa s futbalovým velikánom fotili. Bola to veľmi príjemná a vydarená akcia. Tak, ako počas celého pobytu v Ružomberku, aj tu bol pán Panenka perfektný a maximálne ústretový,“ konštatoval šéf ružomberskej futbalovej mlade Peter Penov. Mnohí mládežníci, napriek dosť citeľnej zime, zostali na zápas proti „belasým“ a veru, bolo ich aj počuť.

Cez prestávku zase vzácny hosť sa na východnej tribúne podpisoval divákom. Ťažko povedať, či z pol tisícky nahotovaných kartičiek mu nejaká ešte zostala. Len mimochodom, prvú podpísal primátorovi Ružomberka Igorovi Čomborovi.

Antonín Panenka počas svojho pobytu neodmietol ani jednu prosbu o spoločné foto, ani jedno želanie masmédií o rozhovor. Aj pod Čebraťom bol taký, ako celý doterajší život. Maximálne ľudský, pokorný. Človek, ktorý sa nikdy nehral na žiadnu hviezdu, hoci bol obrovskou - futbalovou.

Keď po návšteve mestského úradu vstúpil do reštaurácie hotela Kultúra, hneď prišla prosba od tamojšieho personálu o spoločný obrázok. Samozrejme s úsmevom aj opätovaná. V takomto duchu sa niesla i celá ružomberská misia takej legendy, ktorá nastúpila aj za výber sveta vedno s esami ako brankár Jašin, Beckenbauer, Eusébio, Cruijff a ďalšimi velikánmi „koženej“.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia