Okolo Liptova skvele do piatej desiatky

Okolo Liptova skvele do piatej desiatky

RedakciaŠport4.8.2020

To z nás nikto nečakal. Narátali sme 80 mien, naozaj milé prekvapenie. Kvôli koronavírusu sme akcii nerobili dáku propagáciu. Nešli ani pozvánky našim českým priateľom, pravidelným účastníkom. Vravel som si, ak sa dostaneme na číslo päťdesiat, bude to super. Určite veľkým lákadlom bola na úvod cesta starým Korýtkom po hlavnej železničnej ´štreke´ z Ružomberka do Kráľovej Lehoty. Potom sa šliapalo k Čiernemu Váhu, po cyklochodníku Považskej lesnej železničky. Bola to proste nádhera. Druhý deň sme zase zamierili do Pavčinej Lehoty, aj na miestnu bobovú dráhu a na záver nasledovala taká voľnejšia trasa do Rojkova i s návštevou Likavského hradu počas cesty,“ nezakrýval spokojnosť po 41. ročníku cykloturistického podujatia Okolo Liptova jeho riaditeľ Róbert Fajta.

Opäť to bolo, pod „strechou“ obce Likavka a Klubu nadšencov amatérskej cyklistiky Ružomberok, stretnutie „klasikov“ Tour de Liptova, ale i novicov. „Je to asi dvadsať rokov, no presne si už nepamätám, čo sem meriam cestu z Bratislavy. Láka ma hlavne tamojšia príroda, ale aj organizácia a ponuka od pána Fajtu je čoraz lepšia a pestrejšia. Domáci vždy dokážu niečo nové vymyslieť. Keď som prišiel prvý raz, boli sme asi traja ´cudzí´, nie z miestneho regiónu, no teraz už môžeme hovoriť o veľkej presilovke,“ dal sa počuť Jaroslav Bobovský.

Piatykrát bol členom pelotónu Marek Kovaľ z Liskovej, ktorý predtým o podujatí nevedel absolútne nič. „Akciu som si našiel na internete a aj známi mi ju hneď odporučili. Sem stačí prísť raz a už ste ich, samozrejme, medzi príjemnými ľuďmi. Veru, ako miestny, nemám sa čím chváliť, no vďaka Okolo Liptova, som prvý raz išiel Korýtkom, bol to milý zážitok,“ dal sa počuť rekreačný „biker“ zo susednej obci.

„Hlavný stan“ Okolo Liptova bol opäť v areáli OŠK Likavka. Tu sa debatovalo, spomínalo i zabávalo. A hlavný domáci pán Róbert Fajta už aj dumal nad tým, čo svojim „ovečkám“ nahotuje o rok. Vďaka jeho invencii táto paráda, ktorú svoju času odpálil nestor cykloturistiky v Liptove Jozef Javorka, nielen žije, ale aj košatie.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia