Okolo Liptova završuje štvrtú desiatku

Okolo Liptova završuje štvrtú desiatku

RedakciaŠport30.7.2019

Cykloturistická akcia Okolo Liptova je svojim spôsobom určite unikátna. Prežila aj horšie chvíľky, ale predovšetkým skvelé edície. Podujatie, ktoré ani raz nevypadlo z termínovej listiny, chystá svoje okrúhle a úctyhodné narodeniny. Od piatka do nedele (2. - 4. augusta) sa uskutoční 40. ročník „Tour de Liptov“.

„Rovnaké jubileum si pripomína tiež náš klub. Jeho zakladateľ Jozef Javorka, st. stál aj pri zrode všetkých podujatí, on vymyslel takisto Okolo Liptova,“ rozhovoril sa súčasný šéf tohto obľúbeného „dostaveníčka“ milovníkov rekreačných galusiek a predseda poriadajúceho Klubu nadšencov amatérskej cyklistiky (KNAC) Ružomberok Róbert Fajta.

Podobne ako v minulých rokoch, centrom akcie bude areál futbalového stánku OŠK Likavka. Už vo štvrtok (1. augusta) sa tu bude schádzať väčšina cezpoľných účastníkov cykloturistického zrazu.

„Na piatok je pripravená klasika okolo Liptovskej Mary, ale vždy s nejakými novinkami, tentoraz zamierime do Prosieckej doliny. Sobota je vyčlenená pre Ľubochniansku dolinu a v nedeľu vyrazíme do Korytnice, trasa našej Cyklokorytničky v žiadnom prípade nemohla chýbať. Každý deň sa štartuje o deviatej hodine ráno. Opäť je pripravený tiež pestrý sprievodný program, v rámci, ktorého, keďže ide o veľké jubileum, chystáme aj nejaké prekvapenia. Očakávame sedemdesiat-osemdesiat cykloturistov z celého Slovenska a možno aj z Čiech,“ doplnil Fajta.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia