Okolo Liptova zmoklo, ale vládla spokojnosť

Okolo Liptova zmoklo, ale vládla spokojnosť

RedakciaŠport4.8.2021

Známa cykloturistická akcia Okolo Liptova, v ktorej organizátorskej adrese už pravidelne figurujú Klub nadšencov amatérskej cyklistiky (KNAC) Ružomberok a obec Likavka, má za sebou 42. diel v jednom slede.

Kvôli pandémii osud tohto vychýreného formátu bol ohrozený, ale napokon partia okolo riaditeľa podujatia Róberta Fajtu, sa rozhodla tiež trochu zariskovať. „Sledovali sme správy, internet, mapovali všetky platné opatrenia a presne mesiac pred stanoveným termínom podujatia. padlo rozhodnutie, že ideme do toho. Len mimochodom, naši skalní ´bikeri, už aj tak mali zabukované miesta v okolitých penziónoch, ,“ rozhovoril sa R. Fajta.

Do Likavky zavítalo 62 vyznavačov rekreačnej cyklistiky a milovníkov krásy prírody. „Keby sme skôr dali najavo, že Okolo Liptova sa bude konať a zintenzívnili propagáciu, určite by padla účastnícka stovka. Napriek tomu sme sa v danej situácii, dostali na veľmi peknú cifru,“ pokračoval šéf KNAC Ružomberok.

Všetko bolo opäť do bodky vzorne nalinkované, len počasie hostitelia nemohli ovplyvniť a tak pre dážď museli robiť korektúry v pôvodnom pláne. „Prvý deň nám vyšiel na jednotku s hviezdičkou. Korýtkom sme sa dopravili do Liptovského Hrádku a potom sa na bicykloch šliapalo do Tichej a Kôprovej doliny. Niektorí cyklisti dali obe trasy, ďalší si vybrali len jednu. Celý deň nám až vrchovatou mierou žičilo krásne slnečné počasie. Druhý deň sme sa zobudili do zamračenej oblohy a takmer celé dopoludnie pršalo. Preto došlo k zmene pôvodného zámeru, až na pol jednu sme posunuli štart druhej túry, ktorá bola aj o niečo skrátená, pričom nevyústila až v Jaloveckej doline. Išlo sa cez Partizánsku Ľupču, do Vlách a okolo Liptovskej Mary. Žiaľ, v nedeľu sa predpovede meterológov úplne naplnili. Keďže vkuse lialo, sám som nedoporučoval absolvovať ´štreku´ do Lúčok a do Turíka. Niektorí zanietenci sa však vybrali do Ľubochne a do Rojkova. Samozrejme, prišli poriadne zablatení, ale nesťažovali si. S ostatnými cykloturistami sme posedeli, pospomínali a pokecali. Určite som rád, že náš klub nerezignoval a pridal ďalší, smelo môžem vyhlásiť, vydarený, ročník už bradatej akcie,“ dopovedal Róbert Fajta.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia