Okolo Slovenska už má svoj presný scenár

Okolo Slovenska už má svoj presný scenár

Ján SvrčekŠport29.6.2023

Na našom portáli sme pred niekoľkými dňami informovali, že pelotón 67. ročníka medzinárodných pretekov Okolo Slovenska, kategórie UCI 2.1. zavíta aj do Ružomberka. Dnes organizátori podujatia na tlačovej konferencii v Bratislave, predstavili celý projekt podujatia, ktoré sa uskutoční od 13. do 17. septembra 2023.

Po lanskej edícii zo západu na východ, prejdú tento rok cyklisti Slovenskom v opačnom smere. Štartuje sa v Košiciach, odkiaľ sa „bikeri“ vydajú cez Prešov, Poprad, Ružomberok, Martin, Prievidzu, Nitru, Hlohovec až do Púchova. Okrem prvej etapy, ktorá má štart a finiš v metropole východu, pri ďalších sú rozdielne miesta štartov a cieľov. Taká bola filozofia organizátorov.

Tretia etapa (15. septembra), ktorú aktéri začnú odvíjať na Námestí A. Hlinku v Ružomberku, má cieľ v Martine. Nebude to však žiadna selanka, pôjde o 171,6 km „štreku“ cez Lúčky, Dolný Kubín, Oravský Podzámok, Oravskú Lesnú, Zázrivú, Sklabiňu, Martin, Beliansky Kopec a Dolný Sklaník, s tromi rýchlostnými a štyrmi horskými prémiami, až na ulicu M. R. Štefánika v Martine. Do centra dolného Liptova sa pretekári presunú z Popradu, kde budú špurtovať v druhej etape.

Svoju účasť z kategórie svetových tímov potvrdilo kvarteto: Soudal Quick Step, Astana-Qazachstan, Jumbo Visma a Groupama FDJ. Ďalej uvidíme šesť profesionálnych kontinentálnych tímov – Green Project Bardiani CSF Faizané, Eolo Kometa, Equipo Kern Pharma, Caja Rural-Seguros RGA, Corratec a Human Powereed Health a desiatku kontinentálnych celkov, vrátane dvoch slovenských.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia