Okresný šampionát s malou loptičkou

Okresný šampionát s "malou loptičkou"

RedakciaŠport8.1.2023

Telovýchovná jednota Máj Černová v telocvični miestnej Základnej školy A. Hlinku včera usporiadala majstrovstvá okresu Ružomberok v stolnom tenise mužov. V dvojhre primát patril Jurajovi Drapáčovi (OŠK Bešeňová) a vo štvorhre Petrovi Magovi (ŠKST Baničné Ružomberok) a Michalovi Šventovi (OŠK Likavka).

Snažíme sa viac – menej pravidelne organizovať okresný šampionát. Vlani síce bol v Baničnom, no predtým trikrát u nás. Zišlo sa 26 hráčov, od štvrtej ligy nižšie. Možno povedať, že išlo o vydarené podujatie v príjemnej atmosfére. Akurát program sa trochu natiahol, keďže od semifinále v ´singloch´ i v štvorhrách sa zväčša hrali päťsetové zápasy,“ hodnotil predseda poriadajúceho klubu Radomír Šnauko.

Vo finále súťaže jednotlivcov Drapáč zdolal Dušana Kormana (Baničné) 3:2. „Tabuľkové postavenie ma nepasovalo do roly favorita, pričom najvyššie nasadený bol Karol Holubčík. Napriek tomu, som do Černovej prišiel tak nastavený, že chcem vyhrať,“ rozprával nový majster Ružomberského okresu. „Finále som si najprv sám kazil. V prvom sete mi nestačil na víťazstvo ani náskok 9:4, druhý mi ušiel, hoci bolo aj 8:5 v môj prospech. V treťom, za stavu 3:6, som si zobral oddychový čas a vtedy sa celý zápas zlomil. Zrazu bol zo mňa hráč, ktorý už išiel za tým, čo si predsavzal,“ priblížil svoj posledný krok k zisku zlatej medaily 46 – ročný Juraj Drapáč, ktorý svojho času hrával aj druhú ligu za ŠKST SCP Ružomberok.

Dvojhra – semifinále: Korman (ŠKST Baničné) – Vierik (Belan Biely Potok) 3:2, Drapáč (OŠK Bešeňová) – Pecho (OŠK Bešeňová) - 3:0, finále: Drapáč – Korman 4:2, štvorhra – finále: Maga (ŠKST Baničné), M. Švento (OŠK Likavka) – J. Veselovský, Vierik (obaja Belan Biely Potok) 3:2.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia