Okrúhle narodeniny lezeckého dostaveníčka

Okrúhle narodeniny lezeckého "dostaveníčka"

Ján SvrčekŠport13.11.2023

V sobotu (11. novembra), si HK Iames Ružomberok opäť pripomenul pamiatku prvého predsedu horolezeckého klubu v Ružomberku Bronislava Ulenfelda. V telocvični Strednej odbornej školy polytechnickej sa uskutočnil 10. ročník oblastnej súťaže v lezení na umelej stene Ulenfeldov pohár. Bol to celodenný maratón, ktorý štartoval o ôsmej hodine ráno a končil o ôsmej večer.

Mali sme 66 súťažiacich, čo je rekordný počet. Tým bolo prekonané doterajšie maximum 53 pretekárov. Avšak účastníkov by bolo ešte viac, lenže v rovnakom termíne, Slovenský horolezecký spolok James vyhlasoval výsledky Slovenského pohára v Žiline. Myslím si, že aj čo sa týka kvality lezcov, išlo o najlepší ročník, hoci takisto v minulosti do Ružomberka zavítali viacerí členovia širších reprezentačných výberov. Teraz špičkových pretekárov, ktorí sa presadzujú aj v Slovenskom pohári, bolo viac ako predtým. Víťaz medzi mužmi Lukáš Ondrášek je bývalý český reprezentant, len 9 – ročná Viktória Marková z Banskej Bystrice, ktorá bola najlepšia dokonca medzi juniorkami, má titul majsterky republiky vo svojej kategórii,“ hodnotil riaditeľ a predseda HK Iames Ružomberok Július Stančok.

Medzi mužmi sa strhla veľká bitka o prvenstvo. „Finále v top trojke bolo tak vyrovnané, že k trom cestám sme museli ešte jednu pridať, aby padlo rozhodnutie,“ podotkol J. Stančok.

Ulenfeldov pohár má už svoj zaužívaný a osvedčený formát. „Oproti minulému roku nenastali žiadne zmeny, akurát, že sa v telocvični kúrilo a tak bolo príjemne. Vlani sa súťažilo v strašnej zime. Atmosféra je vždy skvelá. Aj preto ľudia k nám radi chodia. Takisto si dobre zalezú,“ doložil šéf organizátorského súkolia.

Z VÝSLEDKOV

Muži: 1. Ondrášek (ČR), 2. Genda (Martin), 3. Polonec (HK Neolit Martin), 5. Ivan (HK Iames Ružomberok), ženy: 1. E. Marková, 2. Klásková (obe CCC Banská Bystrica), 3. Zacharová, juniori: 1. Juhás (HK James Dolný Kubín), 3. Kľuska (HK Iames Ružomberok), juniorky: 1. V. Marková (ŠK UMB Banská Bystrica), chlapci do 14 rokov: 1. Chleban (Športové lezenie Trenčín), 2. Kľuska, dievčatá do 14 rokov: 1. Mamojková (HK Prometeus Handlová).

Foto: HK Iames Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia