Olympijské idey aj v Ružomberku

Olympijské idey aj v Ružomberku

Ján SvrčekŠport20.6.2024

Po dvanásťročnej pauze sa zajtra (21. júna) v Ružomberku uskutoční III. Mestská olympiáda žiakov základných a stredných škôl.

Organizátori (Mesto Ružomberok v spolupráci s Centrum voľného času Elán) do programu zaradili dvadsať športových odvetví (florbal, atletika, futbal, malý futbal, volejbal, plážový volejbal, basketbal, basketbal 3x3, vybíjanú, šach, športovú streľbu, športovú gymnastiku, cyklistiku, tenis, stolný tenis, plávanie. kolieskové korčule, kolobežky, aerobic) a pridali tiež vedomostný kvíz o olympizme (na ZŠ sv. Vincenta).

Otvorenie, spojené aj so zapálením olympijského ohňa, je naplánované na 80:30 hod. pred Mestským úradom na Námestí A. Hlinku. Na ružomberskom „rínku“ potom sa bude konať tradičný Beh Olympijského dňa. Len mimochodom, tento projekt, ktorým si celý svet pripomína vznik Medzinárodného olympijského výboru, sa na Slovensku datuje od roku 1993. V regióne Liptova začínal v Liptovskom Mikuláši, keďže tu vznikol olympijský klub, v deväťdesiatom štvrtom a neskôr zavítal aj na ružomberskú adresu.

Počas Mestskej olympiády v permanencii budú azda všetky ružomberské športoviská a takisto areály viacerých škôl. Ako nás informoval Tomáš Gazdarica z ružomberskej radnice, ráta sa približne s 1100 účastníkmi.

Záverečný blok vyhlásenia výsledkov na Námestí A. Hlinku sa začne o 14:00 hod.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia