Opäť je tu najpopulárnejší štafetový beh

Opäť je tu najpopulárnejší štafetový beh

RedakciaŠport14.8.2020

Na 8. ročníku štafetového behu Od Tatier k Dunaju, ktorý sa sa uskutoční v sobotu a v nedeľu 15. a 16. augusta) na tradičnej 345 km trati z Jasnej do Bratislavy, sa v jednotlivých kategóriách predstaví 140 tímov, z toho štyri z Ružomberského okresu.

Tretíkrát nonstop štafetu absolvuje družstvo Občianskeho združenia Ružomberok v pohybe, ktoré predchádzajúce dva štarty pretavili do zisku skvelých strieborných medailí v kategórii All. „Oproti minulému roku došlo k nejakým zmenám, naša kostra viac - menej ale zostáva. Pôvodný plán bol, že pokúsime sa vyhrať, veď už bolo dosť druhých miest. Nečakane sa však prihlásil aj silný poľský tím Gorali MOK Mszana Dolna, ktorý má vo svojom strede dokonca bývalého reprezentanta svojej krajiny a aj nám z viacerých behov dobre známeho Jana Wydru. Podľa nahlásených časov štartovná listina obsahuje tiež ďalšie kvalitné partie. Vzhľadom na ´papierové´ predpoklady by sme mali skončiť okolo tretieho-štvrtého miesta. Určite urobíme všetko preto, aby sme zase boli stupni víťazov,“ povedal pre náš portál Ľuboslav Palguta z „ózetka“ Ružomberok v pohybe.

Už štvrtý raz z Demänovskej Doliny do Bratislavy vyrazia, Liptovskí Lúžňania (pred rokom 25. preička v All). „Tak, ako každý rok, ideme si krásnu akciu predovšetkým užiť a zdraví sa vrátiť domov. Či to bude desiate, dvadsiate alebo tridsiate miesto, to v našom prípade nie je podstatné. Samozrejme, každý vydá zo seba všetko, no našou prioritou nie konečné umiestnenie,“ objasnil nám filozofiu zoskupenie z Liptovskej Lúžnej jeho kapitán Jozef Piller.

Dva ružomberské tímy budú mať Od Tatier k Dunaju premiéru a to Ružomberok (Hobby-profíci) s kapitánom Martinom Pethöm a Flash runners so šéfkou Jankou Klačkovou.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia