Opäť je tu populárny Večerný beh

Opäť je tu populárny Večerný beh

Ján SvrčekŠport6.9.2023

V piatok (8. septembra) svoju šiestu kapitolu v ružomberských uliciach napíše Večerný beh, ktorý bude zároveň druhým podujatí Ružomberskej bežeckej ligy (RBL) 2023.

Na 16. hod. je v Parku Štefana Nikolaja Hýroša, kde už tradične bude aj štart a cieľ všetkých kategórií, naplánované otvorenie podujatia, ktoré je adresované pre všetkých záujemcom bez rozdielu výkonnosti a veku, rovnako začiatočníkom, rekreačným vyznavačom maratóniek, či klasickým atlétom.

Bežecký program o 16:30 hod. spustí detský drobizg a postupne na rad prídu žiacke kategórie. O 18:00 hod. sa na 3,35 km okruh, už ako zvyčajne, vystužený tiež výbehom po jedných ružomberských schodoch, vydajú dorastenci, dorastenky, juniori, juniorky, muži od 60 do 69 rokov a nad 70 rokov, ženy od 50 do 59 rokov a nad 60 rokov. Na hlavnú 6,9 km dlhú „štreku“, ktorá pozostáva z dvoch kôl, bežci vyštartujú o 19:00 hod.

V posledných dvoch rokoch mal Večerný beh cez štyri stovky štartujúcich, vlani 415 a predtým 425 štartujúcich. Veľký záujem sa očakáva aj v piatok.

Posledným víťazom na hlavnej trati je bol Mário Košút z Vavrečky.

Počas pretekov budú, v dvoch blokoch, aj oficiálne vyhlásené výsledky RBL za minulý rok a ocenení najlepší,

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia