Opäť pietna spomienka na MUDr. M. Huleja

Opäť pietna spomienka na MUDr. M. Huleja

Ján SvrčekŠport6.6.2024

V herni ŠKST Baničné Ružomberok sa v sobotu (8. júna) uskutoční VII. ročník Memoriálu MUDr. Miloslava Huleja v stolnom tenise dvojčlenných družstiev.

Celkove však to bude už ôsma kapitola, keďže prvý turnaj (v roku 2017) mal prívlastok nultý. Podujatie, ktorým si „celuloidová“ obec pripomína pamiatku bývalého dlhoročného predsedu a trénera ŠKST SCP a potom ŠKST Baničné, za začína o 9:00 hod.

Vlani sme mali pätnásť družstiev, teraz je už prihlásených dvadsať jeden, preto sme boli nútení registráciu ukončiť. Nechceme, aby turnaj vyústil v nejaký hrací maratón do včera,“ uviedol predseda hostiteľského klubu Peter Pindjak. Podujatie sľubuje vysokú športovú úroveň. Približne šesťdesiat percent hráčov je z druhej ligy.“

Hrať sa bude na šiestich stoloch. V úvode si to tímy rozdajú v dvojhrách, keď proti sebe nastúpia rebríčkovo vyššie postavení hráči a nižšie. Len v prípade nerozhodného stavu príde na rad štvorhra. Najprv sa hrá v skupinách a potom memoriál bude pokračovať vyraďovacou fázou.

V predchádzajúcich troch ročníkoch triumfovala dvojica Peter Stano (TJ Východná) a Felip Kollárik (Vitalit Liptovský Hrádok).

Foto: ŠKST Baničné

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia