Opäť početná a kvalitná účasť na Mildeho memoriáli

Opäť početná a kvalitná účasť na Mildeho memoriáli

RedakciaŠport6.9.2020

Kysučan Alexander Valuch, ktorý päť rokov pôsobí Nemecku, sa stal víťazom 55. ročník Mildeho memoriálu v stolnom tenise v ružomberskej Koniarni. Najvyššie nasadený hráč a aktuálna republiková trojka vo finále zdolal Ukrajinca Andreja Sitaka, momentálne člena nemeckého Donsdorfu, 3:1.

S Andrejom sú to vždy super zápasy, so šancami päťdesiat na päťdesiat. Musím priznať, mal som aj viac šťastia v dôležitých momentoch, keď som trafil ´svinku´, alebo loptičku hranou rakety. Som rád, že som vyhral,“ vravel po štvorsetovej „bitke“ 24 – ročný Valuch. „Konečne po troch rokoch sa mi podarilo vrátiť na tradičný ružomberský turnaj, predtým mi v tom zabránili klubové povinnosti v Nemecku,“ dodal slovenský reprezentant.

Súťaž družstiev O pohár primátora mesta šiestykrát za sebou ovládli Ukrajinci Andrej Sitak a Valerij Rakov. „Bez ružomberského memoriálu by som si začiatok septembra ani nevedel predstaviť. Vždy si s Andrejom prídeme zahrať nielen dvojhru, ale aj družstvá. Určite by mi tento turnaj chýbal. Pravidelne je veľmi kvalitne obsadený,“ rozprával Rakov.

Z hráčov poriadajúceho ŠKST sa najďalej, medzi šestnásť najlepších, prekliesnil Andrej Kaššay. „Za stolmi sme mali až pätnásť našich členov, pričom skúsenosti zbierali aj tí najmladší. Nikto neprekvapil, všetci však hrali podľa svojich možností,“ uviedol prezident a trénera ružomberského klubu Dalibor Jahoda. V dvojčlenných tímoch tandem Martin Truska, Andrej Kaššay bol pódiový, keď skončil na 3. mieste.

Stolnotenisový sviatok v centre dolného Liptova prilákal deväťdesiat vyznavačov „celuloidovej loptičky“. „Môžeme byť nadmieru spokojní. Na úvodnom turnaji Slovenského pohára v Prešove sa zišlo 40 hráčov a hráčok a u nás viac než dvojnásobok. Prišli tiež viacerí reprezentanti - ´dospelácki´ i juniorski. Na našom podujatí sme mali mužskú slovenskú trojku, štvorku, päťku či sedmičku,“ konštatoval maximálne spokojný čestný prezident ŠKST Ružomberok a dlhé roky hlavný motor Mildeho memoriálu Marián Bystričan.

Výsledky: dvojhra – semifinále: Valuch (TSG Kaiserlautern – Nem.) - Klajber (Geológ Rožňava) 3:0, M. Gumáň (Geológ Rožňava) - Sitak (Donsdorf – Nem.) 1:3, finále: Valuch – Sitak 3:1, družstvá – semifinále: Brat (MSK Malacky), Turček (Pedagóg České Budějovice – ČR) – Kaššay, Truska (obaja ŠKST Ružomberok) 2:1, Sitak, Rakov – J. Zelinka (PKS Kolping Jaroslaw – Poľ.), M. Zelinka (STO Mokrance) 2:0, finále: Brat, Turček, Sitak, Rakov 0:2.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia