Opäť predčasný koniec futbalových súťaží mládeže, žien a dievčat pod kuratelou SFZ

Opäť predčasný koniec futbalových súťaží mládeže, žien a dievčat pod kuratelou SFZ

RedakciaŠport20.5.2021

Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu (SFZ) na svojom včerajšom online zasadnutí rozhodol o ukončení všetkých mládežníckych, ženských a dievčenských súťaží, ktoré riadi. To znamená, že už druhá sezóna za sebou bola anulovaná, bez dekorovania majstrov, či medailistov a takisto sme nepoznali postupujúce a zostupujúce tímy.

Nezakrývam, presne takýto verdikt sa v klube aj čakal. Vzhľadom na pokročilý čas a strašne veľa neodohraných kôl, sme dáko ani neboli za to, aby sa súťaže znovu rozbehli. Napriek tomu, že naše prvoligové dorasty boli v hre o najvrchnejšie priečky. Strašne dlho sa nehralo, veľa by sa už ani nestihlo, preto uznesenie výkonného výboru považujeme za rozumný krok. Už teraz sa pozeráme predovšetkým smerom dopredu. Zostáva nám len veriť, že kompetentní urobia všetko preto, aby sa šport vrátil, aby mohol odštartovať nový súťažný ročník a vopred došlo k definovaniu podmienok, za akých by súťaže mohli pokračovať i v prípade zhoršenia pandemickej situácie. Zatiaľ rozhodnutia štátnych autorít nie sú v prospech rozvoja športu, práve naopak,“ uviedol športový riaditeľ mládeže MFK Ružomberok Peter Tomko.

Týmto verdiktom padla druhýkrát aj ambícia ružomberských žien ovládnuť svoju skupinu II. ligy a vrátiť sa medzi republikovú elitu. Zatiaľ však dvere na prvej lige pred družstvom Ľubomíra Žihlavníka nie sú zaklincované. „Súťaž bude mať nový model, no ešte nevieme presne aký. Na SFZ sme deklarovali náš vážny záujem štartovať v najvyššej súťaži. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie, možno ani všetci doterajší prvoligisti sa neprihlásia,“ pokračoval Tomko.

Tréningový proces všetky družstiev, ktoré spadajú pod mládežnícku sekciu, od prípravkárov, až po chlapčenskú „devätnástku“ a „baby“ beží nepretržite podľa harmonogramu. „Momentálne je najpodstatnejšie, že môžeme trénovať i odohrať nejaké prípravné stretnutia, formou hromadných podujatí v zmysle opatrení Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Liptovskom Mikuláši. Starší dorastenci majú za sebou tri zápasy (s Trenčínom, s FC Košice a s Podbrezovou), tento týždeň si s rovesníkmi Žiliny zahrala ´sedemnástka´ a ´šestnástka´. So Žilinčanmi sa tiež stretnú starší žiaci ´pätnástka´ a ´štrnástka´, mladší žiaci U 13 zase majú vybavený duel v Námestove. Čo sa týka zápasového programu, ten budeme z týždňa na týždeň spresňovať a aktualizovať. V tréningovom procese plánujeme pokračovať do 30. júna,“ dopovedal Peter Tomko.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia