Opäť spustený formát pre najmladších adetov pomarančového čuda

Opäť spustený formát pre najmladších adetov "pomarančového čuda"

RedakciaŠport31.1.2020

Tento týždeň sa dal do pohybu 4. ročník minibasketbalovej ligy, ktorú organizuje MBK Ružomberok pre rozvoj svojej mládežníckej pyramídy, v telocvični Základnej školy Sládkovičova 10.

Ide o dlhodobú súťaž, ktorá pozostáva z troch ružomberských turnajov a finálového v Koniarni, pričom prizveme jednu alebo dve školy z Dolného Kubína, kde takisto rozbiehame tento projekt,“ rozprával výkonný riaditeľ podkošovej Ruže Radoslav Popelka. „Hrá sa v dvoch kategóriách, „A“ - ročník narodenia 2009 – 2010 a „B“ - ročník narodenia 2011 a mladší. V staršej sa nám prihlásilo päť družstiev – ZŠ Bystrická cesta, ZŠ Zarevúca, ZŠ Sládkovičova, ZŠ Lisková a ZŠ Liptovské Sliače a v mladšej tri – Bystrická cesta, Zarevúca a Liptovské Sliače.“

Jednotlivé zápasy pozostávajú nielen s duelov troch proti trom, ale i celej mozaiky súťaží zručnosti – prihrávky, streľba, agilita, dribling, štafety.

Ligu v minibaskete síce odštartovali len dva zápasy, no už naplánované sú dohrávky, aby zaujímavý projekt sa zase naplno rozbehol.

Doterajšie výsledky – kategória „A“: ZŠ Zarevúca - ZŠ Sládkovičova 13:0, kategória „B“: ZŠ Zarevúca – ZŠ Sládkovičova B 8:5.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia