Opäť Struhárovcom ubzikli dva body z vlastného štadióna

Opäť "Struhárovcom" ubzikli dva body z vlastného štadióna

RedakciaŠport22.10.2022

Ani v druhom zápase za sebou na vlastnom ihrisku nezaznel v ružomberskej kabíne víťazný pokrik. Po deľbe bodov s Liptovským Mikulášom (1:1), sa zverenci trénera Petra Struhára s rovnakým výsledkom rozišli aj s nováčikom súťaže MFK Dukla Banská Bystrica.

Stretnutie 15. kola Fortuna ligy na ťažkom, hlbokom teréne bolo skúpe na pekné momenty. Veru, tých, až na záver, bolo ako šafránu.

V 17. min. domáci brankár Krajčírik na dvakrát vychytal Polievku, keď prvú prízemnú strelu vyrazil pred seba a potom ešte musel ratovať svoj tím po dorážke. V 24. min. Luterán tečovaným pokusom po zemi zo značnej diaľky takmer nachytal Hrušku „na hruškách“. V úvode pridanej prvopolčasovej minútky sa v skvelej pozícii zoči – voči Hruškovi ocitol Tučný, avšak mieril len do stredu brány, kde stál strážca bystrickej svätyne.

Takisto druhý polčas dlho nemal náboj. Na prvý vzruch sa čakalo do 78. min.: Lichý presným pasom našiel Gereca, ten si zasekol Uhrinčaťa a zblízka otvoril skóre – 1:0. Ružomberská radosť trvala veľmi krátko. O tri minúty už bolo vyrovnané, keď ľavačkou sa presadil Faško. Vzápätí na druhej strane Gerec odmietol ponuku na druhý gól. Ďalej sa pod Čebraťom nič neudialo.

MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:0)

Góly: 78. Gerec – 81. Faško. Žlté karty: Lichý - Ľupták, Slávik, Migaľa, Richtárech. Rozhodoval: Ziemba – Roszbeck, Havlíček – 1235 divákov.

Ružomberok: Krajčírik – Morong, J. Maslo, Mojžiš, Madleňák – Zsigmund (82. Halabrín), Luterán – Tučný (82. Macejko), Chrien (63. Lichý) – Regáli – T. Bobček (63. Gerec).

Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Uhrinčať, Willwéber – Slávik (89. Gašparovič), B. Ľupták (89. Pišoja), Faško, Richtárech, Rymarenko (69. Hanes) – Polievka (90+. Jackuliak), Franko (69. Depetris).

Hlasy trénerov

Peter Struhár (Ružomberok): „V prvom polčase sme chceli v útočnej zóne na súpera vytvárať tlak. Boli situácie, keď chalani dokázali získať loptu, trochu nám však chýbala kvalita v ofenzíve. Ak sme sa aj dopredu dostali, prišla zlá prihrávka. Chcelo to tiež väčšie tlačenie sa do pokutového územia súpera, kde sme nebývali ani v dostatočnom počte. Na môj vkus sme mali tiež dosť málo centrov. V druhej polovici bol zámer tlak stupňovať. Myslím si, že sme aj boli lepším mužstvom. Išlo sa do vedenia, no nemalo by sa stať, aby sme hneď aj inkasovali.“

Michal Ščasný (Banská Bystrica): „Na ťažkom teréne sme videli zaujímavý zápas. Jedno i druhé mužstvo malo príležitosti. Prvých pätnásť-dvadsať minút sme celkom dobre kombinovali a zrodila sa i jedna pološanca. Potom prišli naše ľahké straty a Ružomberok bol lepším nužstvom. V druhom polčase sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Bol to otvorený zápas. Získali sme veľmi cenný bod na pôde silného súpera. Napokon remíza stretnutiu aj sedela.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia