Opäť v hale ŠKST duní malá loptička

Opäť v hale ŠKST duní malá loptička

RedakciaŠport20.5.2020

Špecializovaná stolnotenisová herňa ŠKST Ružomberok na Žilinskej ceste je síce v rekonštrukcii, no dnes (20. mája) otvorila dvere svojim členom.

Konečne sme zase doma a môžeme spoločne trénovať. Za stoly sa vracajú aj ´decká´, aby zároveň efektívne využili svoj voľný čas,“ vyhlásil očividne spokojný prezident tamojšej „celuloidovej loptičky“ a hlavný klubový tréner Dalibor Jahoda. „Aj sám som bol milo prekvapený z rozhodnutia vlády, ktoré uvoľnilo vnútorné športoviská. S niektorými hráčmi sme už prvý deň spustili dokonca dvojfázové tréningy. Do konca týždňa zostávame v našich priestoroch, lenže od pondelka, keď sa začnú práce na výmene palubovky, tréningový proces chceme presunúť do objektu susedného ŠKST SCP.“

Jahoda vie, že má na čom stavať, viacerí hráči sa stretávali v garážach, či v pivniciach, aby nestratili cit pre raketu. „Aj sám som bol za stolom aspoň trikrát do týždňa,“ podotkol funkcionár, kouč a tiež aj 29. hráč republikového rebríčka mužov.

Šéfa ŠKST teší, že nielenže došlo k obnoveniu tréningov, ale celý proces má aj svoje smerovanie. „Všetky súťaže družstiev by mali pokračovať až do konca, takisto sa ráta s majstrovstvami Slovenska v jednotlivých mládežníckych kategóriách. Všetko nasvedčuje tomu, že 13. júna bude posledné dvojkolo ženskej extraligy a 27. júna finálový turnaj štyroch najlepších tímov. Napríklad prvá liga mužov, kde hrá naše ´béčko´, plánuje reštart na 20. júna,“ informoval nás ďalej Jahoda.

Ružomberským ženám pred koncom základnej časti extraligy (doma ešte nastúpia proti Malackám a lídrovi súťaže Stolnotenisovému centru Bratislava) patrí v tabuľke vynikajúca druhá priečka (s 30 – timi bodmi) za STC Bratislava (36) a pred Topoľčanmi, Viktóriou Trnava (26) a Malackami 24. To znamená, že „baby“ už teraz majú istú „miestenku“ na záverečnom turnaj Final-Four. „Keby nevypukla koronakríza, finále by nám asi nebolo ušlo. Teraz sám neviem, na čo si po takej dlhej prestávke môžeme trúfať. Trochu mám aj obavy, čo dva mesiace s hráčkami urobili. Ale vôbec si nepripúšťam, že by družstvu ušla medaila,“ dodal Dalibor Jahoda.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia