Opäť vydarená seansa na ružomberskom piesku

Opäť vydarená seansa na ružomberskom piesku

RedakciaŠport26.7.2021

Druhý diel „pieskového“ eventu California Beach Cup mix v areáli plážového volejbalu na Klačne, bol ďalším veľmi pôsobivým a dôstojným sviatkom pod vysokou sieťou v centre dolného Liptova.

Zišlo sa 24 dvojíc z celého Slovenska, od Bratislavy po východ. Prišli aj niektorí hráči z posledného s trojhviezdičkového turnaja majstrovstiev Slovenska, série Summer Beach Tour v Košiciach. Išlo o veľmi krásne podujatie, na ktorom sa predstavili i naši členovia,“ právom žiaril šéf poriadajúceho Beach volleyballového clubu Ružomberok Tomáš Varga, ktorý ambiciózne pokračuje v nových smelých výzvach.

Po celodennom maratóne, ktorý dopoludnia trochu skropil aj dážď, víťaznú trofej prevzali Peter Šmahel a Alexandra Bagiová. „Ešte nikdy som tu nebola, išlo o môj ružomberský krst. Od našich známych z Nitry sme dostali výborné referencie, preto sme prišli,“ vysvetľovala očividne spokojná Bagiová. „Zažili sme príjemnú, mimoriadne srdečnú atmosféru. Noví ľudia sa volejbalu v Ružomberku snažia dať nový impulz. Naša cesta k prvenstvu však nebola vôbec jednoduchá. Hoci pri pohľade na výsledkovú listinu sa to nezdá, dva duely boli mimoriadne ťažké,“ pokračovala 27 – ročná „kočka“ zo Sládkovičova, ktorá momentálne žije v Bratislave. „Určite prídeme i o rok,“ pripojila za víťazný tandem Alexandra Bagiová.

Do areálu Fitnes centra California zavítala aj reprezentačná trénerka mládeže v plážovom volejbale Michaela Cibulová. „Už som tu vlani bola na ´béčkovom´ turnaji majstrovstiev republiky. Teraz som sa stavila pri návrate z trojhviezdičkového podujatia v Košiciach. Účasť je veľmi kvalitná. Z celého areálu mám iba príjemné pocity. Tri ihriská vedľa, seba, ako na dlani človek môže sledovať naraz tri zápasy. Takisto vynikajúci piesok. Avšak, najdôležitejší sú ľudia. Hlavne kvôli nim som opäť prišla,“ dala sa počuť spokojná persóna zo Slovenskej volejbalovej federácie.

Z výsledkov - finále: Peter Šmahel, Alexandra Bagiová (obaja Bratislava) – Peter Čuntala (Púchov), Michaela Szaboóvá (Liptovský Hrádok) 2:0, o 3. miesto: Marek Malina, Ivana Malinová (obaja Bratislava) – Ján Halaj, Nina Janíková (obaja Dolný Kubín) 2:0.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia