Opäť začala dunieť malá loptička

Opäť začala dunieť malá loptička

RedakciaŠport30.1.2022

Po vyše dvojmesačnej pauze sa znovu rozbehla stolnotenisová extraliga mužov. Počas víkendového dvojkola ŠKST Ružomberok zdolal ŠK Para TT Hlohovec 6:3 a druhý duel s Funstavom Topoľčany sa neuskutočnil, keď súper nepricestoval pre koronavírus vo svojich radoch.

Ružomberčania za svojimi stolmi začali vo veľkom štýle a po úvodných „singloch“ viedli 4:0. Potom Hlohovec znížil, no vzápätí opäť bol rozdiel štvorbodový – 5:1. „Chalani zabrali perfektne,“ vyhlásil tréner ŠKST Dalibor Jahoda. „Martin Truska, ktorý hral naozaj výborne, zdolal aj ich ´jednotku´ Brazílčana Martinsa da Silvu. Za stavu 5:1 som Trusku vystriedal, aby si zahral aj Tobiáš Pindura, ktorý bude našou ´trojkou´ o týždeň, keďže mladého Samuela Arpáša čakajú reprezentačné povinnosti v Tunise. Záver stretnutia sme si trochu skomplikovali, ale celkove to bolo fajn.“

Ružomberskí stolní tenisti, ktorí bojujú o hornú šestku, zatiaľ sú v nekompletnej tabuľke na 6. mieste s dvomi víťazstvami, dvomi remízami a štyrmi prehrami. V poslednom dvojkole základnej časti (4. a 5. februára) sa ŠKST predstaví v Čadci, v piatok proti „áčku“ a v sobotu proti B tímu. Samozrejme, chalani ešte majú k dobru odložený duel s Topoľčanmi.

V sobotu (5. februára) bude pokračovať aj prerušená extraliga žien. Ružomberčanky hrajú v Majcichove a v Topoľčanoch.

ŠKST Ružomberok – ŠK Para TT Hlohovec 6:3, Arpáš, Kaššay a Truska po 2.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia