Oprášená časovka v Liptovskej Lúžnej

Oprášená časovka v Liptovskej Lúžnej

RedakciaŠport6.5.2022

Po ročnej pauze, kvôli koronavírusu, v nedeľu (8. mája) Športový klub cyklistiky Liptovská Lúžna opäť pozýva vyznavačov horskej cyklistiky na svoju časovku do vrchu s názvom Nízkotatranská MTB Tour.

Naše preteky sme spojili s netradičným dátumom, čakali sme kedy sa úplne uvoľnia protipandemické opatrenia, ktoré sa týkali organizácie hromadných akcií. Predtým časovka bývala na jar, v marci, alebo apríli,“ uviedol riaditeľ podujatia Marek Bystričan. „Doterajší formát zostáva v podstate nezmenený, akurát nová je 3500 m trať pre mladších a starších žiakov, ktorá končí za obcou Liptovská Lúžna,“ pokračoval hlavný hostiteľ. Na otázku, aká účasť sa očakáva M. Bystričan len pokrčil plecami. „Uvidíme, koľko ľudí príde po covide. Naposledy sme mali okolo šesťdesiat pretekárov.“

Úvodný štart pred tamojším obecným úradom je naplánovaný na 12. hod. V ponuke je celá škála kategórií – mladší žiaci, starší žiaci, juniori, muži A (roč. nar. 1987 – 2004), B (1973 – 1986), veteráni (1972 a st.) a ženy. Hlavná trasa, určená pre kategórie od juniorov, s cieľom na Prievalci meria 6300 m, pri prevýšené 410 m.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia