Osaďan M. Ulík má zlato a Lúžňan K. Jánošík bronz z M SR

Osaďan M. Ulík má zlato a Lúžňan K. Jánošík bronz z M SR

RedakciaŠport23.9.2021

V Selciach sa uskutočnil slovenský šampionát v horskej cyklistike – v shorttracku. V kategórii elite titul získal Matej Ulík z Liptovskej Osady.

Vlani sa v tejto disciplíne konali prvé neoficiálne majstrovstvá republiky, teraz už ale premiérovo s oficiálnym puncom,“ rozhovoril sa čerstvý slovenský šampión v MTB XCC Ulík, pretekár českého Expres CZ Turfo Kolín. „Išlo o 0,94 km okruh, ktorý sme absolvovali osemkrát. Celkove krátka trať, no o to intenzívnejšie sa šliape. Je to vlastne šprintérska podoba klasického cross country.“

Ulík viac – menej spôsobom štart – cieľ ovládol domáci šampionát, keď druhý skončil Košičan Jakub Jenčuš a tretí Kristián Jánošík z Liptovskej Lúžnej (obaja štartujú za PROefekt CST Team). „Deň predtým som bol na Českom pohári, lenže už v 2. kole mal stopol defekt. Potom som preteky iba tak došiel, ale parádne som sa rozjazdil na Selce. Po štarte som na nič nečakal a nastúpil. Hneď bol z toho náskok, ktorý postupne narástol asi na tridsať sekúnd. Sám som potom jazdil až do cieľa, no nebolo to vôbec jednoduché,“ pripojil 23 – ročný Osaďan.

Medzi kadetmi tesne za pódiovým umiestnením skončil Ján Vierik z OŠK Tatran Liptovská Osada. Medzi masters B deviata priečka patrila Marekovi Bystričanovi ŠKC Liptovská Lúžna.

Z výsledkov – kadeti (4 okruhy po 0,94 km): 1. Schwarzbacher /ŠK Zeleziarne Podbrezová) 12:28, 4. Vierok (OŠK Tatran Liptovská Osada) 12:50, elite (8 okruhov po 0,94 km): 1. Ulík (Expres CZ Turfo Kolín) 23:21, 2. Jenčuš 23:34, 3. K. Jánošík 23:53 (obaja PROefekt CST Team).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia