Osaďan M. Ulík skladá body, no už túži aj pódiu

Osaďan M. Ulík skladá body, no už túži aj pódiu

Ján SvrčekŠport17.10.2023

Nedeľňajšie preteky Grand Prix Podbrezová, medzinárodnej kategórie UCI C2, boli tiež 2. kolom Slovenského pohára v cyklokrose. Kategóriu elite, podobne ako v úvodnom kole v Selciach, ovládol Francúz Mickael Cristin, pred tromi českými jazdcami a piata priečka patrila Liptákovi Matejovi Ulíkovi.

Štartoval som z druhej rady, keďže po lanskej celosezónnej výluke zo zdravotných dôvodov, mám ešte stále málo bodov. Za mnou už veľa pretekárov nebolo. Nepodarilo sa mi dáko rýchlo dostať dopredu. Vkuse išlo viac - menej o stíhaciu jazdu a v predposlednom kole už to bola tretia pozícia. No v závere trošku chýbali sily,“ komentoval svoje vystúpenie 26 – ročný „biker“ z Liptovskej Osady, ktorý si na Horehroní pripísal desať bodov do UCI rebríčka. „Celkove moje pocity sú len príjemné, ide to dobrým smerom, z pretekov na preteky výkonnosť rastie. Dúfam, že takto budem aj pokračovať a už sa zadarí i ´bedňa´. Bol to však náročný víkend, v najprv v sobotu štart na Českom pohári v Jičíne a na druhý deň Podbrezová. Takýto však bude celý október. Vo štvrtok už sa zase balím a v piatok znovu cestujem do Čiech, na preteky do Holých Vrchoch a v nedeľu je domáci ´pohár ´v Trnave,“ doplnil člen českého Expres CZ-Scott Team - u Kolín, ktorý momentálne pod Tatrami medzi mužmi nemá vážnejšiu konkurenciu.

Kategóriu masters C opäť ovládol Milan Jánošík (KNAC Ružomberok) a druhú priečku obhájil Jaroslav Ulík (OŠK Tatran Liptovská Osada). Medzi ženami veteránkami prvenstvo patrilo Petronele Bystričanovej (ŠKC Liptovská Lúžna).

Muži elite: 1. Cristin (Fr.) 58:09, 2. Ježek 58:27, 3. Kerl 58:32, 4. Hula 58:38 (všetci ČR), 5. Ulík (SR) 58:46.

Foto: facebook

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia