Osem tímov pod holým nebom v Ludrovej

Osem tímov pod holým nebom v Ludrovej

Ján SvrčekŠport5.1.2024

V Ludrovej, na Kratinách, na umelej tráve, sa zajtra (6. januára) uskutoční 7. ročník futbalového turnaja O pohár starostu obce.

"Podujatie sa vlani vrátilo po dvoch pandemických výlukách. Z pôvodne prihlásených ôsmich tímov, jeden neprišiel, takže sme mali sedem účastníkov. Teraz by mala byť kompletná osmička. Všetky družstvá vopred uhradili aj štartovné," uviedol hlavný organizátor Matej Meško, Ludrovec, ktorý žije a pracuje v Trnave, odkiaľ aj zajtrajšiu akciu pripravoval.

Úvodný výkop je stanovený na 8. hod. a včera večer už boli vyžrebované dve základné skupiny, pričom organizátori nasadili lanských finalistov FC Čkory a Lunako. Oba výbery sú vyskladané hlavne z domácich hráčov. Po bojoch v skupinách prídu na rad vyraďovacie zápasy.

Ako tradične vyhodnocovať sa budú aj najlepší jednotlivci - brankár, hráč a strelec.

"Najdôležitejšie je, že po roku sa opäť stretneme. Na turnaji sa schádzajú aj chalani z Liptova, ktorí sú rozlezení po celom Slovensku. V tomto termíne sa často doma. Jednotlivé partie sú zložené zväčša z registrovaných futbalistov, ktorí hrávajú na okolí po dedinách. Náš ´pohár´ je aj spoločenská udalosť. ´Stretávka´ priateľov a starých známych," doložil Martin Meško.

Foto: facebook

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia