Otvárací prípravný duel: Ružomberok - Humenné 3:1

Otvárací prípravný duel: Ružomberok - Humenné 3:1

RedakciaŠport15.6.2022

Futbalisti MFK Ružomberok, ktorí sa 6. júna zahryzli do letného prípravného koláča, majú za sebou prvú zápasovú próbu. Slovenský vicemajster dnes zdolal v uplynulej sezóne šiesty tím II. ligy FK Humenné 3:1.

V 24. min. skóre otvoril prízemnou strelou Gerec. V 37. min. pravý bek MFK Fabiš zvýšil na 2:0. Druhý polčas lepšie otvorili „východniari“ a v 51. min., po faule Macejka, z penalty znížili na 1:2. Posledné slovo mala nová posila MFK Morong (zo Serede), keď v 58. min. zužitkoval Madleňákovu prihrávku.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „Zápas splnil svoj účel, videli sme celkom slušný dynamický futbal. V prvom stretnutí sme sa hlavne snažili rozložiť minutáž na všetkých chlapcov. Každý hral minimálne štyridsaťpäť minút. Dopoludnia mužstvo ešte malo tréning. Do stretnutia sme išli s konkrétnymi zámermi, ktoré chalani mali plniť. Bol v tom aj kondičný parameter, preto každý hráč za dnešný deň musel zvládnuť stanovené kilometre. Druhý cieľ bol herný, tu sme sa hlavne zamerali na zakladanie a vedenie útokov pripravenými variantami. Všetky tieto veci sme si mohli vyskúšať. Teší nás i konečný výsledok. Nastrieľali sme tri góly, no mohlo ich byť aj viac. Na druhej strane ma trochu mrzí, že sme súperovi dovolili sa dostať do troch veľkých šancí, pričom z jednej sa zrodila penalta.“

MFK Ružomberok – FK Humenné 3:1 (2:0)

Góly: 24. Gerec, 37. Fabiš, 58. Morong – 51. Hamuľak (z 11 m). Rozhodoval: Gemzický – 345 divákov.

MFK: Frühwald – Fabiš, Krištof, Mojžiš, Selecký – Luterán, Kochan – Tučný, Opatera, Macejko – Gerec. Striedali: Ťapaj, Mrva, Mihályi, Domonkos, Morong, Madleňák, Tancik, Malý.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia