Oželel Turecko a zarezáva pod Urpínom

Oželel Turecko a zarezáva pod Urpínom

RedakciaŠport31.1.2020

Nie preto, že by sa nezmestil do vybranej „dvadsaťpäťky“ (3 brankári a 22 hráčov do poľa), ale kvôli rekonvalescencii po atroskopickom vyčistení ľavého kolena, necestoval mladý ružomberský útočník Tomáš Bobček s mužstvom do tureckého Side.

Ten zákrok už bol nevyhnutný, veď od marca minulého roka ma noha trápila. V jeseni, keď som začal nastupovať vo Fortuna lige, sa to ešte prehĺbilo,“ vysvetľoval 18 – ročný chalan z Lúčok, ktorému 20. decembra 2019 lekár Vladimír Masaryk dával dokopy meniskus.

Keď spoluhráči mierili za teplom a prírodnými terénmi, Tomáš sa už cítil viac – menej fit, no zostal doma. „Tak sa stalo po vzájomnej dohode s trénerom Jánom Hasprom. Na prípravné zápasy v Turecku som nebol ešte úplne pripravený. Nechceli sme ani nič riskovať, uponáhľať,“ pokračoval slovenský reprezentant do 19 rokov, ktorý v jeseni si na svoje konto pripísal štrnásť štartov v najvyššej súťaži, pričom v ôsmich stretnutiach vybehol na trávnik v základnej zostave a proti Slovanu Bratislava (1:1), si užil aj gólový krst.

Denne chodím ku kondičnému trénerovi Romanovi Švantnerovi do Banskej Bystrice. V jeho fitnes centre sa venujem najmä rozvoju sily, no dôraz je tiež kladený na dynamiku. Momentálne vonku netrénujem, ani nebehám. Všetko ale smeruje k tomu, aby som sa k mužstvu po návrate z Turecka pridal. Verím, že sa budem môcť plnohodnotne zapojiť do prípravy,“ objasňoval svoj súčasný program T. Bobček.

V jeseni si odchovanec „koženej“ pod Čebraťom svojimi výkonmi zaslúžene „vydupal“ miesto v základnej zostave „áčka“, hoci sezónu otváral s druholigovou rezervou. „Viem, že zase musím tvrdo bojovať o ´flek´. Bude to opäť o každom tréningu, o každom dni. Navyše príchodom Laca Almásiho vzrástla aj aj konkurencia vpredu. Mám za sebou nejakú pauzu, ktorá sa nedá úplne preskočiť. Tým nevravím, že to vzdávam, naopak, chcem zabojovať aj o nomináciu už v úvodnom kole 15. februára, keď vonku hráme proti Seredi,“ dodal Tomáš Bobček, blonďák, známy so svojim copíkom.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia