P. Ďungel po operácii pruhu naberá obrátky

P. Ďungel po operácii pruhu naberá obrátky

RedakciaŠport19.7.2020

V 58. min. finálového barážového stretnutia o Európsku ligu Trnava – Ružomberok (0:2), kouč hostí Ján Haspra poslal na ihrisko Petra Ďungela. Futbalista, ktorý prišiel pod Čebrať pred rokom z poľského FKS Stal Mielec, mal veľké prsty v oboch ružomberských góloch. Najprv prihral Mojžišovi, ktorého vo „veľkom vápne“ podťal Cabral a J. Maslo nariadenú penaltu nekompromisne premenil a potom ako na podnose pripravil gól Takáčovi. „Áno, bol som takým žolíkom. Asi takto to tréner plánoval. Mal som oživiť našu pravú stranu smerom dopredu, využiť, že hráči Trnavy už mohli mať toho dosť v nohách. Myslím si, že podarilo sa mi súpera rozbehať,“ rozprával Ďungel, ktorý s veľkou gurážou vybehol na "plac".

Famóznu bodku za súťažným ročníkom 2019/2020 „Hasprovci“ aj patrične oslávili. „Už pri večeri sa rozlievalo šampanské a počas cesty domov mal autobus štyri zastávky na ´pumpách´. Emócie boli úžasné, všetci sme boli strašne šťastní. Na začiatku sezóny asi nikto nerátal, že takýto mladý tím sa dostane do Európy. O to naše oslavy boli spontánnejšie a emotívnejšie.“

Tréner Haspra dokázal nainfikovať celú družinu, že sen o Európskej lige je reálny. „Kto by neveril, že Trnavu zdoláme, nemal by čo robiť v kabíne. Všetci sme boli o tom presvedčení,“ pokračoval 26 – ročný stredopoliar.

Takmer 190 cm vysoký Ďungel v jesennej časti nastúpil len v dvoch fortunaligových dueloch v ružomberskom drese. Avšak po koronapauze z desiatich súťažných stretnutí nevynechal ani jedno. „V decembri som podstúpil operáciu športového pruhu. Už dlhšie ma kvárili nepríjemné bolesti, problémy nastali hneď po príchode do Ružomberka. Raz to bolo lepšie, potom zase zlé. Až tak sa to zhoršovalo, že operačný zákrok bol nevyhnutný. No ten ma vyslobodil, teraz sa cítim stopercentne fit“

Hoci hráč, ktorý kariéru štartoval ako chlapec v ŠK Belá a prvé „čiarky“ v našej elitnej súťaži si pripísal v Senici, prežil v centre dolného Liptova dosť turbulentné obdobie, je so zmenou futbalovej adresy spokojný. „Bol to správny krok. Po prestávke, ktorú spôsobila pandémia, som začal pravidelne hrávať, nič viac som si ani nemohol želať. Trénerom ďakujem za dôveru,“ dodal Peter Ďungel.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia