P. Struhár medzi republikovou smotánkou

P. Struhár medzi republikovou smotánkou

RedakciaŠport21.3.2023

Včera (20. marca) bola v Senci na slávnostnom galavečeri vyhlásená anketa Futbalista roka 2022. V rámci nej sa verejnosť dozvedela aj výsledky kategórie Najlepší tréner (Cena Jozefa Vengloša). Do včerajška bola známa len najlepšia pätica, na základe dosiahnutých hlasov. Tretíkrát za sebou laureátom sa stal kouč Slovana Bratislava Vladimír Weiss, st., druhý skončil Michal Gašparík (Spartak Trnava) a na 3. mieste spoločne sú Adrian Guľa (Spartak Trnava) a Peter Struhár (MFK Ružomberok).

Samozrejme, že ma teší byť medzi trénerskými velikánmi. Navyše bol to môj prvý kompletný rok na úrovni profi trénera,“ vyhlásil hlavný kouč Dolnoliptákov. „Beriem to predovšetkým ako ocenenie nášho druhého miesta vo Fortuna ligy, po titulu, druhého historického výsledku ružomberského mužstva. Nebola to však jednoduchá sezóna. Hoci mužstvo sa prezentovalo veľmi dobrým futbalom, nie vždy výsledky napĺňali naše očakávania. Postupne sa naša mašina rozbehla a na jar šliapala naozaj na maximum. V skupine o titul to chlapci ešte vystupňovali a napokon sezóna zavŕšili krásnym druhým miestom.“

Tridsaťdeväťročný P. Struhár, bývalý prvoligový futbalista sa, na naše vyzvanie, pozrel aj za druhou „polkou“ roka 2022. „Keď skončil jeden futbalový ročník, nebol čas na dáke premýšľanie. Vzápätí sme celý realizačný tím, spolu s hráčmi, vstúpili do krátkej letnej prípravy a už sa hlásila Konferenčná liga. V súvislosti s ňom bolo treba riešiť tiež kopec organizačných vecí. Samozrejme, takisto zisťovať informácie o našich súperoch a analyzovať ich hru. Mužstvo úspešne zvládlo úvodné kolo proti Žalgirisu Kaunas a potom prišla Riga. Žreb nám do cesty poslal veľmi zdatného súpera. Pre nás trénerov to bolo ohromná skúsenosť. Hneď bolo zrejmé, že proti Lotyšom, keďže sú kvalitatívne niekde inde, nemôžeme hrať tak, ako sme zvyknutí,“ obzrel sa trochu späť P. Struhár.

Po úvodnom predkole Konferenčnej ligy, sa už rozbehla aj domáca najvyššia súťaž. „Nemožno povedať, že ziskom strieborných medailí sme si na seba uplietli bič, veď mali sme dobré mužstvo. Žiaľ, prišli zranenia a vypadlo nám päť-šesť hráčov zo základnej zostavy. Keďže v klube s podobnou vyššou kvalitou až toľko hráčov nie je, bolo to mimoriadne ťažké. Napriek tomu sme stále boli hore, v prvej polovici tabuľky. Určite pozitívom bolo, že dostali príležitosť viacerí mladí hráči,“ doložil bronzový kormidelník minulého roka.

Už skôr boli známe výsledky kategórie Najlepší hráč Fortuna ligy, ktorú ovládol Vladimír Weiss, ml. (Slovan Bratislava), pred Nikolom Krstovičom (DAC Dunajská Streda) a Ružomberčanom Martinom Regálim, v tomto roku hráčom belgického KV Kortrijk.

V Cene Petra Dubovského, O najlepšieho futbalistu do 21 rokov, kde zvíťazil Tomáš Suslov (FC Groningen), desiata priečka patrila ružomberskému brankárovi Ivanovi Krajčírikovi.

Absolútne najlepší futbalistom roka 2022 sa stal Milan Škriniar (Inter Miláno), pred Stanislavom Lobotkom (SSC Neapol) a Marekom Hamšíkom (Trabzonspor).

Najlepší tréner: 1. Vladimír Weiss, st. (Slovan) 252 b., 2. Michal Gašparík (Trnava) 77, 3. Adrian Guľa (Wisla Krakov/Dunajská Streda) a Peter Struhár (Ružomberok) po 39, 5. Pavol Staňo (Wisla Plock) 38.

Najlepší hráč Fortuna ligy: 1. Vladimír Weiss, ml. (Slovan), 2. Krstovič (Dunajská Streda) 131, 3. Martin Regáli (Ružomberok) 37.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia