P. Struhár v Michalovce bude sedieť na tribúne

P. Struhár v Michalovce bude sedieť na tribúne

RedakciaŠport1.4.2023

Ružomberskí futbalisti včera od jedenástej hodine na vlastnom štadióne absolvovali predzápasový tréning a po obede v susednom penzióne sa autobusom presunuli do hotela pri Zemplínskej Šírave. Dnes o 15. hod. nastúpia v Michalovciach proti MFK Zemplín.

Na lavičke Ruže bude chýbať hlavný kouč mužstva Peter Struhár, ktorý od disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu „vyfasoval“ jednozápasový dištanc. Podľa úradnej správy „za poškodenie dobrého mena futbalu“. Je to reakcia na telefonát trénera spod Čebraťa pred minulým stretnutím so Zlatými Moravcami s kmeňovým hráčom Ružomberka Timotejom Múdrym, ktorý je momentálne na hosťovaní v FK ViOn "Nabonzoval" ho lodivod hostí Ivan Galád. P. Struhárovi, podľa vyjadrenia príslušnej komisie, nebolo preukázané konanie, ktoré by priamo smerovalo k ovplyvňovaniu či nátlaku na hráča súpera.

Disciplinárka trest na jeden zápas vymerala aj útočníkovi MFK Markovi Kelemenovi, no ten mu platí len pre tretiu ligu, keďže vylúčený bol, po druhej žltej karte, v drese farmy Rimavskej Soboty v súboji s Oravským Veselím.

Kým Ružomberok na jar zo šiestich „majstrákov“ štyri vyhral, z toho dva v skupine o záchranu, Michalovce po zimnej prestávke ešte na vlastnom ihrisku nezískali ani bod a takisto doma čakajú na prvý jarný gólový nástrel. Tréner Norbert Hrnčár dnes bude mať k dispozícii aj novú posilu, 20 – ročného čiernohorského útočníka Matiju Krivokapiča, ktorý na Zemplín prišiel z Dunajskej Stredy na hosťovania, no doteraz mužstvu chýbal pre zranenie.

Ak by celkove siedmy Ružomberok zdolal ôsme Michalovce, odskočil by im o komfortných dvanásť bodov. Taký je aj plán hostí. „Pre nás je každý zápas dôležitý, vždy chceme vyhrať. Motivácia je naozaj dostatočná,“ vyhlásil kapitán liptovského kolektívu Marek Zsigmund. „Čaká nás však špecifické prostredie, v Michalovciach sa nikdy nehrá ľahko. Súper je kvalitný na lopte, vo svojom strede má individuality. My sa však v prvom rade musíme pozerať na seba. Myslím si, že sme dobre pripravení, počas reprezentačnej prestávky sme vypli cez víkendy, no inak sa pracovalo na starých i nových veciach. Verím, že stretnutie trojbodovo zvládneme.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia