P. Struhár vedie na M. Gašparíkom 12:3 na body

P. Struhár vedie na M. Gašparíkom 12:3 na body

RedakciaŠport19.2.2023

Kým v jeseni z posledných šiestich stretnutí ružomberskí futbalisti ani jedno nevyhrali a „vykopali“ v nich len štyri „bodíky“, v jarnej tabuľke Fortuna ligy po dvoch kolách majú plný poltuctový nástrel (s Michalovcami 1:0, v Trnave 2:0).

Maximálne sme sa koncentrovali práve na úvod. Možno sa teraz k nám trošku priklonilo aj šťastie, ktoré v jesennej časti od mužstva odišlo. Tieto výsledky sú však podložené našou tvrdou prácou. Keď vo futbale poctivo makáte, to sa vám vráti,“ rozhovoril sa ružomberský kouč Peter Struhár.

Za povšimnutie stojí, že Struhár od svojho nástupu na post kouča A mužstva Ruže ešte so Spartakom neprehral. V uplynulej sezóne za zrodili tri bezgólové remízy a jedno ružomberské víťazstvo a v aktuálnej Trnava dvakrát „pukla“ (predtým pod Čebraťom 2:3). Šéf lavičky „bílych andelov“ Michal Gašparík zatiaľ na svojho kamaráta a spolužiaka z trénerskej UEFA PRO licencie nevyzrel.

Vstupná štyridsaťpäťminútovka Liptákov na Štadióne A. Malatinského však bola nemastná-neslaná, skoro až tragická. Domáci ale nevyužili svoj tlak, pričom nenašli ani recept ako prekonať Ťapaja medzi ružomberskými žrďami. Po návrate zo šatní už ale vicemajster mal iný, oveľa krajší a účelnejší dizajn. „Cez prestávku zazneli v kabíne aj tvrdšie slová. Som rád, že chalani si ich zobrali k srdcu. Do druhej polovice sme vstúpili s jasným taktickým plánom. Veľmi dôležité bolo, že hráči mu verili. V tejto časti stretnutia sme boli presnejší a nebezpečnejší. Keď lopta smerovala k trnavskej bráne, mužstvo vytiahlo pressing a tak otupilo hru domácich. Napokon sme aj v súperovej šestnástke boli dravejší a išli za gólom,“ vysvetľoval pozadie viditeľnej zmeny lodivod MFK.

Z troch ružomberských striel, ktoré leteli na bránu, padli dva góly. Veru rozprávková efektivita! Rovnako dôležitá, ak nie ešte viac, bola nepriestrelná „opona“ v bráne hostí, ktorú mal pevne pod kontrolou gólman Dominik Ťapaj. „Od prvého dotyku s loptou chytal totálne isto. Pri svojich zákrokoch akoby sa vyžíval. Bol skutočným magnetom, ktorý úžasne priťahoval loptu. Dominikova istota sa potom prenášala aj na chalanov. Tí mu veľmi dobre pomáhali. Vytvárali blok a čo prešlo, to náš brankár chytil,“ povedal na adresu 18 – ročného mladíka Peter Struhár.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia