P. Struhár za pol sezóny štvrtým najlepším trénerom na Slovensku

P. Struhár za pol sezóny štvrtým najlepším trénerom na Slovensku

RedakciaŠport3.3.2022

Na 22. marca 2022 je do Šamorína naplánovaný slávnostný večer, na ktorom budú oficiálne vyhlásené výsledky ankety Futbalista roka 2021, kde svoje hlasy odovzdalo 33 futbalových odborníkov – trénerov a zástupcov masmédií.

Na gala programe nebude mať zastúpenie ružomberský klub, ale mená spod Čebraťa sa objavili v jednotlivých anketách. V kategórii Najlepší tréner – Cena Jozefa Vengloša boli nominovaní Michal Gašparík (Spartak Trnava), Pavol Staňo (MŠK Žilina) a Vladimír Weiss, st. (Slovan Bratislava). Známe je už poradie na ďalších miestach. O štvrtú pozíciu sa, s rovnakým počtom hlasov jedenásť, delia ružomberský lodivod Peter Struhár a reprezentačný kouč Štefan Tarkovič.

Áno, zaregistroval som túto informáciu a samozrejme, na potešila. Je to zásluha celého realizačného tímu a mužstva. Jeho výsledky a herný prejav nás v tabuľke vyšvihli na tretiu priečku. Chalani sa tiež dostávali aj do rôznych zostáv kola. Zároveň si uvedomujem, že v najvyššej súťaži som za hodnotené obdobie bol len pol roka,“ povedal pre náš portál Struhár, ktorý 17. januára oslávil 38. narodeniny.

V ankete Najlepší hráč našej ligy, hlasy dostalo 26 futbalistov, z toho aj dvaja Ružomberčania, siedmy skončil Martin Regáli a desiaty Matej Kochan. Víťazom sa stal Vladimír Weiss, ml. (Slovan Bratislava).

Do top desiatky hlavnej ankety Futbalista roka – Cena Jána Popluhára, boli nominovaní – Ondrej Duda (1. FC Kolín). Martin Dúbravka (Newcastle United), Marek Hamšík (IFK Göteborg/Trabzonspor), Dávid Hancko (Sparta Praha), Juraj Kucka (Parma Calio/FC Warford), Stanislav Lobotka (SSC Neapol), Peter Pekarík (Hertha Berlín), Marek Rodák (FC Fulham), Ivan Schranz (FK Jablonec/Slávia Praha), Milan Škriniar (Inter Miláno).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia