P. Struhára škrelo, že hlavný arbiter si nevšimol prestoje

P. Struhára škrelo, že hlavný arbiter si "nevšimol" prestoje

RedakciaŠport13.12.2021

Predchádzajúce tri „majstráky“ (s Trenčínom – 3:0, v Trnave – 3:0 a v Michalovciach – 3:0) sa odvíjali presne podľa ružomberského scenára. Výsledkovo i herne. V sobotu so Zlatými Moravcami prišiel zádrhel. Oba tímy nastúpili s vlastným plánom, no tentoraz lepšie fungoval defenzívny ViOn – u. Domáci futbalisti sa nedostávali k svojej kombinačnej hre ako v minulých kolách. Len ťažko otvárali dvierka na kompaktnom obrannom vale súpera, a tak pomenej bolo i centrovaných lôpt z krajov.

Súper bránil veľmi organizovane. My sme doplácali na straty lôpt a nepresnosti. V prvom polčase sme sa nevedeli presadiť. V druhej polovici sme zmenili rozostavenie, tiež nám vyšlo striedanie. Štefan Gerec svojou aktivitou sa zaslúžil o vyrovnávajúci gól. Len škoda, že neprišiel skôr. V zápase sme boli favoritom, chlapci sa snažili ísť za víťazstvom, čo kvitujem. Až do konca bolo všetko otvorené,“ konštatoval ružomberský kouč Peter Struhár, ktorý sa opäť musel zaobísť bez niekoľkých kľúčových hráčov, pričom oproti stretnutiu na Zemplíne sa maródka rozšírila aj o Mrvu a Madleňáka. „Čo sa týka zranení, dáko to v klube neriešime. Ja som rád, keď do boja pošlem ďalších chlapcov z kabíny. Chceme, aby aj hráči, ktorí nastupujú menej, každou minútou na ihrisku rástli. Teraz dostali v základe príležitosť mladíci Luka a Selecký.“

Najprv nariadený a potom, bez systému VAR, odvolaný pokutový kop, keď na druhý pokus rozhodca Ochotnický súboj domáceho Gereca s obrancom ViOn – u Čonkom vyhodnotil ako „filmovanie“ ružomberského útočníka, bola svojim spôsobom fraška. „Išlo o neprehľadnú situáciu. Neviem, čo hlavnému rozhodcovi prebehlo hlavou. Bolo to však len na ňom. Najprv jedenástku zapískal, potom svoje rozhodnutie zmenil. Je to však v jeho kompetencii. Mňa iná vec hnevá, že v zápase boli veľké prestoje. Rozhodca neupozorňoval na to, aby sa hralo rýchlejšie, plynulejšie. Takto nám ušlo desať minút a tie nám možno chýbali. Futbal na Slovensku sa nebude zlepšovať, keď toto budeme trpieť. Keď sa vie hrať v Anglicku sto minút, prečo to nemôže byť aj u nás,“ dodal Peter Struhár, ktorý takto aj zareagoval na „púhé“ štyri pridané minútky, keď okrem dlhšie výluky týkajúcej sa penalty, sme videli tiež päť striedaní a viaceré ošetrovania.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia