P. Tomko o tom, prečo šetril Šefčíka a Lavrinčíka

P. Tomko o tom, prečo "šetril" Šefčíka a Lavrinčíka

Ján SvrčekŠport6.8.2023

Po dvoch kolách Niké ligy Ružomberok patrí k pätici mužstiev, ktoré nasledujú za stopercentným Trenčínom, čo majú na svojom konte jedno víťazstvo. Liptáci si ho vybojovali v druhom polčase zápasu proti Skalici (2:1), keď prvú úvodnú polovicu stretnutia prehajdákali.

Po príchode zo šatní domáci kouč Peter Tomko poslal z lavičky na ihrisko dvoch Samuelov Šefčíka a Lavrinčíka, čo sa následne ukázalo ako skvelý ťah. „Lavrinčík je len pár dní s nami. Prišiel akurát v deň našej generálky. Ešte u neho cítiť kondičný deficit. Ten bolo vidno aj v závere zápasu, hoci nastúpil iba na polčas. Šefčík mal počas týždňa zdravotné problémy, dva-tri dni ani netrénoval, tak sme boli opatrní,“ objasňoval Tomko, z akých dôvodov týchto hráčov použil až po zmene strán.

Na pozápasovej tlačovke šéf ružomberského realizačného tímu dostal aj otázku, čo sa v kabíne dialo cez prestávku. „Hlavne som chalanov nabádal, aby plnili veci, ktoré sme si na tento zápas chystali. Aby boli aktívni v medzi priestoroch a snažili sa prečíslovať súpera v krajných vertikálach a pridali nejaké zakončenie. Avšak najdôležitejšie bolo, aby si verili a boli odvážni. Som rád, že v druhom polčase naše mužstvo ukázalo svoju kvalitu,“ odvetil Tomko.

Stredopoliar MFK Kristóf Domonkos, ktorý dvakrát skóroval v príprave, sa aj v oboch prvoligových kolách (predtým v Žiline) zapísal do listiny strelcov. „Tento gól ma oveľa viac teší, než prvý pred týždňom, keďže zápas so Skalicou sa výsledkovo zvládol,“ uviedol Domonkos a prešiel k dianiu na ihrisku: „Vstup do stretnutia bol slabší. Skalica nás za to aj rýchlo potrestala vedúcim gólom. V prvej polovici nám chýbala aktivita smerom dopredu. Keďže sme nevyslali ani jednu strelu, gól nemohol padnúť. Výborne sme však vybehli na druhý polčas. Mali sme viac šancí a podarilo sa výsledok otočiť.“

V sobotu (12. augusta) Ružomberok hrá opäť doma a čaká ho vicemajstrovský DAC Dunajská Streda.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia