Panisove kočky v európskej lige vycestujú na záverečný turnaj ôsmich top tímov

Panisove "kočky" v európskej lige vycestujú na záverečný turnaj ôsmich top tímov

RedakciaŠport10.3.2020

Veľký sen, ktorý bol zároveň aj veľmi smelým cieľom, sa stal krásnou realitou. Družstvo žiačok (U 14) MBK Ružomberok sa predstaví na záverečnom turnaji Eight Final Európskej dievčenskej basketbalovej ligy (EGBL) od 16. do 19. apríla v Litve.

Nádeje Ruže sa do top osmičky prekliesnili vďaka skvelému maršu na poslednom, treťom turnaji, ktorý hostil Šamorín. Tu dievčatá štyri stretnutia vyhrali a až na záver tesne podľahli bieloruskému družstvu Prinemanie Grodno 52:54. „Súperky sa viackrát vystriedali vo vedení, bolo to skoro pol na pol. Zápas sa lámal v absolútnej koncovke. Pri dvojbodovom manku bola lopta pod našou kontrolou, na záver ´baby´ predviedli veľmi peknú akciu, mali tiež posledné dve strely, z prieniku pod kôš a následnej z trojkovej pozície, žiaľ zakaždým lopta skončila na obruči,“ rozhovoril sa tréner ružomberského kolektívu Anton Panis.

Dramatický duel MBK odohral aj proti Rige, no zásluhou až neskutočného nakopnutia v druhom polčase preklopil stav zo 14:27 na 36:35. „Išlo o veľmi dôležité víťazstvo, hlavne poslednú štvrtinu dievčatá proti fyzicky zdatnému súperovi zvládli perfektne – basketbalovo i mentálne. Tento úsek vyhrali 12:2, no mohlo to byť dokonca na nule. Posledný kôš Rigy, ako sme sa neskôr presvedčili, padol už po klaksóne. V zápase sme boli už aj na mínus sedemnásť bodov,“ pokračoval Panis, ktorý pochválil svoje zverenky za celú doterajšiu púť EGBL. „Spomedzi sedemnástich celkov sme skončili na 6. mieste s bilanciou 9 víťazstiev a 6 prehier. Väčšina zápasov bola mimoriadne náročných.“

V role jasného favorita na záverečný turnaj (z tretej priečky naň postúpili aj Young Angels Košice), pocestuje Timirazevskaja Moskva, ktorá všetkých pätnásť duelov vyhrala. „Ide o špičkovú športovú školu. Je to nesmierne vyspelé družstvo, ktoré treba vidieť. Také hráčky by určite hneď k sebe zobral aj tréner našich žien Juraj Suja,“ pripojil Panis.

Do All Stars sa z Ružomberčaniek dostala Mária Štefančová, ako najlepšia hráčka družstva bola vyhodnotená Danica Ďuratná a Carlote Sofii Da Cruzovej, ktorá za MBK hosťovala zo Spišskej Novej Vsi, patril honor hráčka budúcnosti.

Výsledky: Topiolan Honka (Fín.) – MBK Ružomberok 36:35 (16:28), Oravcová 14, Krettová 11, Ružomberok – Tit Soku KK/SK Talin (Est.) 75:13 (34:5), Da Cruzová 16, Krettová a Štefančová po 13, Piešťanské Čajočky – Ružomberok 26:44 (10:24), Krettová 10, Oravcová a Da Cruzová po 8, Ružomberok – BS Riga Centrs (Lot.) 36:35 (14:27), Štefančová 12, Krettová 7, Ružomberok – Prinemanie Grodno (Biel.) 52:54 (21:24), Štefančová 18, Krettová 13.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia