Panisove mladšie žiačky vyhrali turnaj v Poľsku

Panisove mladšie žiačky vyhrali turnaj v Poľsku

RedakciaŠport2.4.2019

Družstvo mladších žiačok MBK Ružomberok si odskočilo do susedného Poľska na 4. ročník medzinárodného turnaja Wisla Basket Cup, z ktorého si priviezlo víťaznú trofej.

Na podujatí v sliezskom mestečku Wisla štartovalo šesť tímov z troch krajín, ktoré si zmerali sily systémom každý s každým. Mladá Ruža všetkých päť stretnutí vyhrala, keď ani v jednom nepripustila nejakú zápletku. „Turnaj nám skvele vyšiel, dievčatá hrali veľmi dobre a v pohode. Hoci víťazstvá sú pomerne presvedčivé, neboli to vôbec slabí súperi. Najviac ma teší predvedená hra, ktorá bola založená na jednoduchosti a rýchlosti,“ rozprával tréner víťazného kolektívu Anton Panis.

Ružomberské mladšie žiačky majú aktuálnu sezónu poriadne nabitú. Okrem domácej súťaže, kde si stále strážia nulu v kolónke prehier, už majú za sebou aj náročné učinkovanie v Európskej dievčenskej basketbalovej lige (EGBL), kde odohrali pätnásť zápasov. Napriek tomu vycestovali aj do Wisly. „Boli sme tu už vlani a veľmi sa nám všetko páčilo – organizácia, sympatické mestečko i pekná hala, ktorá je situovaná v krásnom prostredí. Už pred 8. - 9. mesiacmi sme potvrdili účasť a slovo sme chceli dodržať. Domáci pripravili pre zúčastnené družstvá aj zaujímavý mimobasketbalový program. Vláčikom sme absolvovali výlet k prázdninovému sídlu poľských prezidentov, navštívili sme miestne sliezske múzeum a sedačkou sme sa vyviezli na tamojší vrch Skolnity,“ doplnil Panis.

Ružomberské výsledky: MBK – Mosir Bochnia (Poľ.) 47:32, MBK – Young Yelow Košice 52:31, MBK – Wisla Krakov (Poľ.) 60:22, MBK – ISWJ Wisla (Poľ.) 72:37, MBK – SBŠ Ostrava 53:32.

Ružomberské hráčky si odniesli aj tri individuálne ocenenia: Nina Oravcová - najlepšia strelkyňa, Danica Ďuratná – najlepšie prihrávajúca hráčka a Lucia Hanáková – špeciálna cena za obranu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia