Panisove žabky zdolali košické anjelky

Panisove "žabky" zdolali košické "anjelky"

Ján SvrčekŠport12.3.2024

V basketbalovej súťaži dievčat kategórie U 13 družstvo MBK Ružomberok vyhralo v Košiciach nad Young Angels 53:44, čím sa aj revanšovalo za jedinú prehru v aktuálnej sezóne (51:52) práve s týmto tímom vo východoslovenskej metropole. "Zdolať ´anjelky´ v ktorejkoľvek kategórii je vždy cenné. Košický klub odvádza veľmi dobrú robotu v práci s mládežou. Samozrejme, dievčatá idú za výsledkami, chcú byť úspešné vyhrávať, no ja hlavný dôraz kladiem na náš vlastný progres, za ktorým je práca na tréningoch. Z hľadiska nejakého konečného poradia, náš posledný výsledok neznamená vôbec nič, ale určite naše mladé hráčky povzbudí," uviedol tréner ružomberskej "trinástky" Anton Panis.

V aktuálnej tabuľke v skupine Východ je ružomberský tím na 2. mieste s bilanciou 14 víťazstiev - 1 prehre, pri skóre 1080:347, za Young Angels (16 - 2), ktoré ale odohrali o tri zápasy viac.

V kategórii žiačok (U 14), v tomto prípade v skupine Stred, A. Panis so svojim druhým kolektívom, je stále na víťaznej vlne, keď jeho "kočky", zvládli všetkých trinásť stretnutí a veľavravné je tiež aktuálne skóre 978:287. "Proste, mám šťastie na dievčatá," zasmial sa tréner ružomberskej mladej zmeny, ktorý v uplynulom súťažnom ročníku s obomi partiami dosiahol republikové striebro.

V oboch kategóriách sezóna vyvrcholí majstrovstvami Slovenska za účasti len najlepších tímov.

Foto: MBK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia