Paráda: basketbalová Ruža druhý raz za sebou dobyla národný pohár

Paráda: basketbalová Ruža druhý raz za sebou dobyla národný pohár

RedakciaŠport15.2.2020

Záverečný klaksón usekol finálový duel Slovenského pohára basketbalistiek medzi MBK Ružomberok a Piešťanskými Čajkami v prievidzkej Niké aréne za stavu 67:59. Na víťaznej lavičke vytryskol gejzír ohromnej radosti. Dievčatá, ktoré obhájili lanské prvenstvo, spolu s realizačným tímom tancovali na palubovke a o chvíľu na to spontánne ďakovali svojmu fanklubu v hľadisku, ktorý prišiel na Hornú Nitru v početnom zložení a bol dôležitou súčasťou ich triumfu.

S družstvom, ktoré momentálne máme, je to pre nás veľké víťazstvo v pohárovej súťaži. Bol to však veľmi, veľmi ťažký zápas. Navyše, už v prvom polčase sme mali problém s faulami. Napokon Jackovecová a Turudičová sa aj vyfaulovali,“ rozprával tréner staronového víťaza domácej súťaže číslo dva Juraj Suja.

Duel sa nezačal podľa predstáv Ruže, Čajky trojkou Kuniecovej-Tetemondovej otvorili skóre a v 6. min. viedli 14:8. Potom prišla 9 – bodová šnúra MBK, ktorú spoza perimetra zavŕšila Dudášová a misky váh sa naklonili na opačnú stranu – 17:14.

V druhej „desaťminútovke“, v ktorej sa súperky naťahovali o každý kôš, dvakrát Piešťany viedli o štyri body – 28:24 a 30:26. Všetko podstatné sa ale udialo v tretej „štvrtke“, ktorú družstvá otvárali za stavu 45:44 pre Piešťany. Ružomberčanky vyvinuli enormné, až buldočie úsilie vďaka ktorému zostrelili Čajky pätnástimi bodmi v rade. Tento famózny úsek zaklincovala kapitánka MBK Mištinová trojkovým košom – 59:45. Piešťany sa síce až do konca maximálne snažili, ale ružomberský kolektív nepustil už opraty zápasu zo svojich rúk.

Súperky nás preskákali, čo ma samozrejme vôbec neteší, no treba priznať, že mali výškovú prevahu, tiež možnosť väčšej rotácie a tým aj viac energie. Moje ´baby´ opäť ukázali obrovskú vôľu a stále išli za svojim cieľom. Ustáli aj úseky, keď prehrávali, keď sa im nedarilo,“ pripojil šťastný Suja.

A tak aj po sobote platí, že ružomberské basketbalistky v aktuálnej sezóne pod republikovými košmi ešte nenašli premožiteľa.

MBK Ružomberok – Piešťanké Čajky 67:59 (17:16, 26:30, 44:45)

Body MBK: Dudášová 20, Mištinová 16, Turudičová 14, Stašová 11, Jackovecová 6 – najviac bodov Čajky: Januaryová 17/3, Hamiltonová-Carterová 10, Hašková a T. Páleníková po 7. Štvrtiny: 17:16, 9:14, 18:15, 23:14.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia