Parádne vykročenie basketbalových junioriek

Parádne vykročenie basketbalových junioriek

Ján SvrčekŠport26.9.2023

V úvodnom kole spoločnej súťaže I. ligy žien, mladých žien (U 23) a junioriek (U 19) v basketbale, juniorský tím MBK Ružomberok vyhral v Banskej Bystrici nad Sláviou U 23 o 29 bodov – 79:50.

Je to veľmi cenný výsledok,“ zdôraznil tréner Ružomberčaniek Miroslav Futó. „Dievčatá zdolali vlastne´béčko´ extraligovej Slávie, družstvo s viacerými reprezentantkami do 20 rokov, účastníčkami posledných majstrovstiev Európy v tejto vekovej kategórii.“

Hostky už v úvodnej štvrtine udali kurz celému stretnutiu, keď po nej viedli až neuveriteľne 22:2. „V druhej desaťminútovke sme už prestriedali, začali sme viac zostavu rotovať, no aj tak do polčasu si dievčatá udržali 21 – bodový náskok – 40:19. Po tretej časti sa viedlo 63:41 a v poslednej sa zápas skôr len dohrával. Dievčatá si zaslúžia pochvalu za prístup k zápasu, od prvej minúty hrali koncentrovane, o čom svedčí len jedenásť strát. Na našom družstve bolo vidieť obrovská chuť a snahu plniť dohodnuté veci,“ doložil M. Futó.

Takže návrat ružomberského juniorského kolektívu do súťažného kolotoča, po šiestich rokov sa vydaril po všetkých stránkach.

Slávia Banská Bystrica U 23 – MBK Ružomberok U 19 50:79 (19:40), Štefančová 25, Dorková 10, Remenárová a Hanáková po 7.

Foto: Ivan Golembiovský

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia