Parádny Got Cup s pätnástimi tímami

Parádny Got Cup s pätnástimi tímami

RedakciaŠport29.12.2019

Halový futbalový turnaj Got Cup, ktorý v telocvični Základnej a materskej školy v Ľubochni, pripravili nadšenci z občianskeho združenia Ako chcete, má za sebou aj druhú a po všetkých stránkach vydarenú kapitolu.

Cez sedem zápasových prekážok, z toho tri v základnej skupine, sa k primátu prekliesnila partia s názvom Švošov dorast ´12. „Už vlani sme mohli mieriť aj najvyššie, lenže sami sme si záver pokazili. Netajím, my sme prišli s plánom turnaj vyhrať a sme šťastní, že to vyšlo. Ťažšie ako finále proti Komjatnej, bol semifinálový duel s mladými chlapcami z Oravy pod hlavičkou OR-LI,“ rozprával kapitán vlani štvrtých a teraz „zlatých“ Švošovčanov Kristián Zdenko Marcoň. „Mužstvo je vyskladané z chlapcov, ktorí v sezóne 2011/2012 sa stali víťazmi I. triedy Liptovského futbalového zväzu. Celkove to bol super turnaj, veru klobúk dole pred jeho organizátormi. Úžasná myšlienka i s krásnym charitatívnym rozmerom,“ pripojil Marcoň, inak hráč účastníka V. ligy OŠK Švošov.

Obhajovať prvenstvo prišiel „mančaft“ MFK Ružomberok 1995, no jeho cesta tentoraz skončila v osemfinále. „Zápas proti Metalinoxu sme nezvládli predovšetkým v hlavách. Viedli sme 2:0, zdalo sa, že postup je v suchu, no potom možno prišlo aj chvíľkové podcenenie súpera, čo sa vypomstilo a prehrali sme 2:3,“ sypal si popol na hlavu kapitán ružomberského výberu Samuel Lacko. Napriek predčasnému vyradeniu mal hráč Švošova, tréner mladej zmeny pod Čebraťom a učiteľ na ZŠ Baničné, dobrú náladu. „Keďže patrím k organizátorom zo združenie Ako chcete, hreje ma veľký záujem o naše podujatie, ktorý už prekročil aj hranice Liptova. Taktiež som rád, že výťažkom z turnaja pomôžeme druhým.“

V akcii sme videli mimoriadne pestrú plejádu hráčov. Za mužstvo DBTŠ, ktoré sa „zastavilo“ vo štvrťfinále, hral aj útočník fortunaligovej Ruže Štefan Gerec. „Pred rokom som tu bol len ako divák, teraz ma stiahli bratia Chylovci, ktorí dopĺňali svoj tím. Takúto ponuku som len privítal, veď som doma, v Ľubochni som aj futbalovo vyrastal,“ vysvetľoval Š. Gerec. Prišiel tiež bývalý ružomberský futbalista Andrej Lovás. „S tímom Koniferum som hrával futsalovú ligu v Liptovskom Mikuláši. Keď sa chalani dávali dokopy, spomenuli si aj na mňa. Je to paráda, takto sa stretnúť s kamarátmi v medzisviatočnom období a zahrať si pre radosť,“ dal sa počuť momentálne hráč Malženíc. Na lubochnianskej palubovke si bol kopnúť (za Metalinox) i niekdajší slovenský reprezentant Kamil Kopúnek.

Podobne ako vlani podujatie podporil tiež trojnásobný slovenský futbalista roka a 55 – násobný reprezentant Dušan Tittel. „Poznám chlapcov z družstva Ako chcete, párkrát som ich bol pozrieť aj v Bratislave na stretnutiach tamojšej halovej Top ligy. Sľúbil som im, že opäť prídem. Som rád, že malou formou môžem aj ja pomôcť. Do tomboly som doniesol futbalovú loptu a nejaké firemné predmety od brata,“ vravel bývalý skvelý futbalista a v súčasnosti aj poslanec Národnej rady SR.

Organizátori si hrdo môžu zapísať ďalšiu vydarenú čiarku. „Mali sme pätnásť mužstiev, o tri viac ako vlani. Atmosféra bola vynikajúca, a podľa mňa, hore išla aj športová úroveň. Po lanskom ročníku už nám bolo zrejmé, že Got Cup nezostane len pri dákej lastovičke, ale že sa stane z neho tradícia. Veď všetci, čo pred rokom prišli, odchádzali spokojní. Je chvályhodné, že na dobročinné účely prispeli ľudia aj navyše. Teda nielen s peniazmi, čo nechali v bufete, alebo za tombolové lístky,“ nezakrýval iba príjemné pocity šéf celého organizátorského súkolia Andrej Kostroš.

V bohatej a atraktívnej tombole sa žrebovalo takmer tridsať cien, prvou bol originálny dres Martina Škrtela aj s podpisom.

Výťažok z Got Cupu ide do detskej kliniky Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku na obstaranie injekčného dávkovača, žiakovi V. ročníka základnej školy Marcelovi, ktorý žije len so starými rodičmi, na notebook a 13 – ročnej Natálii na dôležitú liečbu.

Z výsledkov – semifinále: OR-LI (kapitán Ján Michalic) – Švošov dorast ´12 (Kristián Zdenko Marcoň) 0:1, Komjatná 15 (Tadeáš Lacko) – Kofiferum (Branislav Ružička) 1:0, finále: Komjatná 15 – Švošov dorast ´12 1:2, o 3. miesto: OR-LI – Koniferum 1:0.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia