Parahokejista A. Rauš je znovu na sánkach a s hokejkou

Parahokejista A. Rauš je znovu na sánkach a s hokejkou

RedakciaŠport29.3.2021

Vo štvrtok 25. marca som bol opäť, po strašne dlhom čase, na ľade. Išlo o úžasný pocit. V prvej chvíli som si myslel, že sa ani nepohnem, ale všetko bolo fajn. Navyše pred tréningom nemám ani stres, ako pred zápasom,“ vyznal sa ružomberský parahokejista Aleš Rauš.

V Aréne Jána Laca v Liptovskom Mikuláši odštartovala príprava slovenskej reprezentácie v hokeji na sánkach (aj s ďalším Ružomberčanom Miroslavom Kardošom) na ich historicky prvý štart na svetovom šampionáte A kategórie, ktorý je naplánovaný na 19. – 26. júna 2021 do Ostravy. „Trikrát do týždňa máme suchú prípravu doma cez zoom a utorky a štvrtky sú vyhradené ľadu. Ešte pred majstrovstvami sveta by sme mali štartovať od 1. do 7. júna na turnaji v Soči,“ pokračoval náš 37 – ročný reprezentant.

Pandémia výrazne zasiahla aj do sledge hokeja. Napríklad v českej lige, kde pôsobia viacerí Slováci, sa odohralo len sedem zápasov a súťažný ročník 2020/2021 bol anulovaný. Vlani padli aj majstrovstvá Európy vo švédskom Östersunde. Mimochodom Rauš na posledné stretnutie nastúpil 8. marca 2020 za SHK LPP Zlín, a to v prvom dueli play-off o bronzové medaily v Českej para hokejovej lige. „Ešte som ´na papieri´ stále hráčom Zlína, ale prestupujem do Havířova. V mojom doterajšom klube do mužstva pribudlo niekoľko chlapcov z okolia, ktorí majú viac času a možností na tréningy, než ja, keďže žijem a podnikám v Ružomberku. Čo sa týka Havířova, tam by som mal tak fungovať, ako mi budú dovoľovať pracovné povinnosti,“ objasňoval zmenu športovej adresy Rauš.

Hokejista sa priznal, že v poslednom čase je mimoriadne zahltený prácou. „Niekedy nestačím ani dvíhať telefóny, popri doterajšiemu biznisu, ktorý ja zameraný predovšetkým na šiltovky s drevenými štítmi a v poslednom čase i na šitie rúšok, som pribral ešte jednu firmu. Zatiaľ, nejdem prezrádzať, čo rozbieham,“ prehodil Aleš tajuplne. Odkryl však, že čoskoro bude otcom. „S priateľkou Evkou čakáme dcérku. Termín má 11. apríla. Strašne sa na to teším.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia